makkaroiden ja keittojen tarjoojat kylältä hävinneet, ei se nälkä ole viikon pari neljässä vuodessa, huijareita taidatte olevan sen vaivaisen äänen takiako siellä vaahtositte, hävetkää jos osaatte.
mihin on hävinneet
ainaköyhä
6194
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Lohisopalla ostettiin ääniä...puliveivarit ovimiehinä...makkaraa, kahvia jne.
ei pyhäjärviset ainakaan kaikki ole onneksi niin hoopoja, että antaa valtakirjan lohikeitolla tai makkaralla
Kuulin kyllä ihan tosimieheltä että jossain valtapuolueessa olisi ostettu ääniä 5€ kappale. Niin ja monta muuta huhua on ollut liikkeellä myös. Mafia elää ja kukoistaa.
Ainut, joka todistettavasti on ääniä ostellut, oli PerSujen ehdokas.
hammaslääkäri auttanut potilaita ehdolla, että äänestävät häntä.
puhelinsoittoja, että "et ole vielä käynyt äänestämässä", on tutkittu juttu.
Mene ja äänestä häntä.Kuka vuoti vaalisalaisuuden? Kävipä tai ei, se on jokaisen oma asia--- ja salaisuus. Tämäkin on vaalisalaisuuden (vaalivirkailijoiden) virkarikos.
Kyytejä,kyytejä, niin että savu pölysi.
Hävettää, varsinkin vanhojen puolesta. Laitapuolen immeisiä unohtamatta.
Jos tuo pitää paikkansa, niin se on tutkittava. Kansalaiset nyt asialle. Vihjeestäkin voi tutkinnan laittaa jos asia on vaikuttava. Niin eihän sitä täällä varmaan Piispanen, OTL ja moni muu puolustaa. Ei se onnistu. Tutkinta nimittäin.