Ihan sekava olo kun ajattelen sua ja sun silmiä ja tuoksua. Ja sitä maanisuutta mitä koen sua kohtaan. Taidan olla hullu poikaparka. Jossain katuojassa kohta.
rappioromantiikkaa
näillä mennään
16193
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
ota mut mukaan sinne katuojaan.. ;)
Tuu pois, kohta alkaa pakkaset ja sun tulee kylmä.
Yks ihana mies "nimitti " itseään mulle pojaksi...ihan aikuinen kuitenki;) Kerro vähän vaikka lisää...
Mut ojaan et mene !
Oivoi.. kumpa kertoisit mistä ojasta saan sut sit noutaa;) Tuon sut sit mun kotiin.. ja pidän omana:)
No katuojassa henkisesti kun emme taida saada toisiamme. Kierrämme vaan toisiamme ja kaipaamme toistemme jokaista piirrettä. Hulluksi tulen.
Mä ainakin rakastan kaipaamaani. Nyt emme voi saada...ehkä joskus,kun tähdet on oikeassa asennossa.Vihdoin !
Poikaparka vai, katuojassa ihan? Älä nyt. Rakkaus kyllä saa sut toisiin ajatuksiin.
No rakkautta tämä on. Ei mitään muuta. Hullua, maanista, repivää, loppumatonta, kaipuuta ja himoa. Täyttä hulluutta.
Kahden aikuisen välillä, poikia eikä tyttöjä enää olla.
Mitähän tässä käy. Lopullinen pimahdus.
ei kannata. Tai soita sille ennen pimahdusta. Jos pimahdat siitä soittamisesta, niin mitäväliä, kun pimahdat ainakin, jos et tee asialle mitään.
Tai saat ainakin selville, jos oot jo pimahtanut hänen mielestä.
Vaikutat kyllä vielä ihan tervejärkiseltä :)
Se on olennaista.
Repivyyden, hulluuden, loppumattomuuden, maanisuuden... Sen tunnistan, se on rakkkautta isolla Ärrällä. RRRRR!
Miksi noin negatiivinen? Rakkaus on kaunista. Mä nään sen niin ...vaikka kiellettykkin rakkaus.
Mä taistelen samojen tunteitten kanssa ja silti en kadu rakastamista...kestänyt iänkaiken ja aina joku "este"-
Välillä tuntuu ,että pimahdan ja suren itseni " tärviölle",mutta toivoani en koskaan menetä...en vaan voi:)
Samat sanat,kohta pimahdetaan!
O
Mitäs sitten käy ku pimahdetaan ?!
täytyy yrittää tehdä sille jotain. Ainakin yrittää, sitten vasta tiedät? Muu ei ole hyvä vaihtoehto.
Etkai sä vaan ole mennyt haistelemaan jossakin?
no niin.