Muutokselle ajateltavaa Turusta!

senttari

5

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ihmettelen suuresti

      Jos Kokoomus ja SDP olisi ollut vaaliliitossa, niin paljoko se olisi tuonut paikkoja?

    • Muutos ja kaikki

      muutkin ryhmät tekivät oikein kun eivät lähteneet Olavi Mäenpään kanssa vaaliliittoon.
      Mäenpää on vain rasite politiikassa ja tehnyt hirvittävästi hallaa maahanmuuttokriittisille, koska ainakaan turussa aiheesta ei saa puhua lainkaan, koska leimaantuu heti rasistiksi ja kiitos tästä Mäenpään!!!!!

      • Höpöhöpö!

        Mäenpää ei ole rasistisempi kuin kukaan mukaan, vaan hän ainoastaan sanoo sen ääneen, mitä kaikki muu ajattelevat.


    • Sanoo paljon

      muutakin ja on aivan yhteistyökyvytön sarvikuono.
      Kuten Aamusetin jutussa oli luettavissa, vaaliliitto mäenpään kanssa ei olisi hyödyttänyt ketään muuta kuin mäenpäätä itseään.

      Mäenpää on vain yksistään rasite, ei muuta!!! ja höpö höpö itsellesi!

    • Mäenpäästä on

      vain ollut suunnattomasti haittaa turussa ja monet hänen valituksistaan ovat vain hidastaneet päästöksentekoa ja tulleet kalliiksi.
      Mitä järkeä on äänestää tai kannataa henkilöä, joka aina ja koko uransa aikana on ollut jatkuvasti kovissa riidoissa jonkun kanssa.

      Mäenpäältä ei ole koskaan riidat ja vihanpito loppunut ja syyt niihin ovat useimmiten hyvin lapselliset!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      117
      3113
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      61
      2795
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      35
      2172
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      103
      2098
    5. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      126
      1948
    6. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      44
      1931
    7. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      10
      1142
    8. Kristinoppi ja vähäkatekismus:

      Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas
      Luterilaisuus
      67
      974
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      11
      908
    10. Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta

      Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu
      Kemijärvi
      77
      880
    Aihe