Onko vaarallista jos vettä joutuu emättimeen? Tosiaan niin hölmö olin että suihkutin aika kovalla paineella sinne (älkää kysykö miksi, en tosiaan tiedä) ja vasta sen jälkeen aloin miettimään että mitä jos sitä joutuu kohtuunkin... Voiko niin käydä ja jos voi niin onko se vaarallista?
Onko vaarallista...
asd
61080
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Itsellänikin on mennyt emättimeen vettä, kun suihkulla leikin, mutta ei siitä varmaankaan mitään tapahdu.
No ei ole vaarallista... Huuhtelen pelkällä suihkun letkulla emättimen kuukautisten lopulla aina.. :)
Kiitos teille molemmille :)
teen samaa
teen samaa laitan paineen sillee kovalle ja ahuh
Periaatteessa vesi ei ole vaarallista.
Mutta.
Koska emätin ja kohtu on itsepuhdistuva kauttaaltaan, voi käydä niin että vesi huuhtelee hyvät bakteerit pois ja sen jälkeen pahat saavat vallan ja tulee esimerkiksi niitä hiivatulehduksia.
Ja aloittajalle vastaukseksi että hyvin suurella todennäköisyysellä sitä vettä on päässyt myös kohdun puolelle, mutta ei se ole vaarallista koska jos sitä on sinne mennyt, niin se tulee sieltä myös samaa reittiä pois.
Eli ei ole vaarallista ellei sitä nyt ihan joka päivä ala tekemään.