Tämä keskustelunavaus ärsyttää ehkä joitakin ihmisiä, mutta siitäkin huolimatta kerron, että olen kulkenut luonnossa kissani kanssa jo yksitoista vuotta. Kissa kulkee lähelläni vapaana ja tutkii omia asioitaan luonnosta ja minä kuljen kameran kanssa ja tutkin omia asioitani.
Tänään viimeksi olin tunnin ulkona kävelyllä luonnossa kahden kissani kanssa. Toinen on tämä, jonka kanssa olen jo yksitoista vuotta kulkenut ja toinen on uudempi tulokas ja tämä olikin oikeastaan niitä ihan ensimmäisiä retkiämme yhdessä. Kissa naukui koko alkumatkan, mutta rauhoittui sitten ja kulki mukanamme kiltisti.
Minulle luonto ja metsässä samoilu on tärkeää. Metsässä huokuu sellainen rauha, että mieli lepää ja sielu lepää. Suosittelen sitä kaikille.
Asun myös maalla ja lähelläni on kesällä paljon nurmikenttiä ja metsä, jossa ennen sai kulkea vapaasti, mutta jossa tänä päivänä on kulkukielto. on paljon erilaisia kenttiä, joita voi kissojen kanssa kiertää, on puisto, jossa voi kisujen kanssa kävellä, kunhan katsoo etteivät tee tarpeitaan sinne, ylipäätään on täällä on paljon paikkoja, joissa luonto on lähellä ja kävely on rauhoittavaa ja nautittavaa.
Kyllä aivan varmasti en ole ainoa, joka tällaisesta nauttii.
Luonnossa kulkeminen
1
124
Vastaukset
- wshb
Minä olen täysin samanlainen! Luonto ja metsät ym tälläiset ovat minulle hyvin tärkeitä. Kuljen luonnossa kameran kanssa, koska aina sieltä löytyy jotain mielenkiintoista.
Olen 15v turusta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 204894
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni861752Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2881602Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä741554Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2561428Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1351187Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121170Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041109Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi681084- 931064