Huhuna kuultua. Voin olla väärässä, mutta korjatkoon ken paremmin tietää. Lulun isä vaihtoi kuuleman mukaan ainakin 3 kertaa puoluetta ollessaan valtuutettuna jossain pohjoisemmassa kuin HML. Ei tullut kenenkään kanssa toimeen.
"Hevosmiehet" epäilivät jo nyt, että Lulu ei Persuissa koko vaalikautta viihdy, koska Soukola ja Ilkkala tarttee paremman paikan. Toinen eduskuntapaikan ja toinen jonkun nuijan, jonka Lulu äänimäärän perusteella veis sediltä.
"Hevosmiehet" epäilivät jo nyt, että Lulu ei Persuissa koko vaalikautta viihdy, koska Soukola ja Ilkkala tarttee paremman paikan. Toinen eduskuntapaikan ja toinen jonkun nuijan, jonka Lulu äänimäärän perusteella veis sediltä.
Vastaukset 10
Vanhimmat
oletko sinä muuten vastuussa siitä, jos isäsi ajoi ylinopeutta, hakkasi äitiäsi tms..mitä väliä sillä on mitä isät tekee, ei se koske jälkeläisiä
En tietenkää ole vastuussa, kiitos kysymästä. Onneksi isäni ei ole mitään moista tehnyt. Saattaa huhujen mukaan Lululla olla geenivirhe loikkaamiseen, vaikka geneettisesti muuten onkin valioluokkaa:)
Tekiskö syrjähyppyä mieli ;) eli ovatko geenisi virheelisesti suuntautuneet?
Älä ny miinustajamestari suutu, kysyin vaan, kun en tiennyt miten puutteessa olet ;)
Korvat luimuun vaan ja menoksi, jos geenit miellyttää :)
Lulusta olisi tullut hyvä kolmiloikkaaja.
Vihreä sateenvarjo kertoo suuraavan puolueen. Persut on Lululle vaan välietappi matkalla eduskuntaan. Laskelmoiva naikkonen!
Kuka poliitikko ei laskelmoi :DD...se kuuluu tohon touhuun..
No en enää yhtään ihmettele.
Kokoomuslaisena ei kannata ihmetelläkään. Forssan ääniharava oli kokoomuslainen Mika Penttilä. Olikohan kuukauttakaan siitä, kun vaihtoi Kepusta Kokoomukseen?
Kyllä näitä riittää teidän omissakin riveissänne ...tin merikukat :DDD
Kauheeta, onko se Lululla suvussa, en tiennytkään. En olisi persuja äänestänyt eduskuntavaaleissa. jos olisin tiennyt. Kuntavaaleissa nukuin pommiin.