Hei!
Olemme perheen kanssa tulossa Savonlinnaan loppuvuodesta ja kysyisinkin nyt, että onko Savonlinnassa yhtään kirpputoria ja missä ne sijaitsevat?
Olemme perheen kanssa tulossa Savonlinnaan loppuvuodesta ja kysyisinkin nyt, että onko Savonlinnassa yhtään kirpputoria ja missä ne sijaitsevat?
Vastaukset 7
Vanhimmat
linja autoaseman ylä kerassa yksi isompi naapuri rakennuksessa pelastakaa lapset kirpputori, virastotalon vieressä a-kilta , miekkoniemellä kaksi toinen wurthin alakerrassa a.kilta ja toinen simasalonkadulla antikki liike. kaartilan tiellä toimarin myymälä. prisman vireisellä tiellä yksi
SaVon kirpputori,Tyyneläntie 28 ( Kerdin lähellä)
oletko tulossa myymään tavaraa ?
jos ostamaan, niin tuskin mitää ihmeempiä "löytöjä" saat tehtyä. Pers'aukinen kaupunki ja tawara samaa luokkaa, ei mitään kultakelloja ja rembrantteja "miljoonalaatikoissa".
Kirppuja ja luteita ja niiden kantajia omasta takaa. heh.
Savonlinnassa on kirpputorivalikoimaa nykyään kivasti.
Nostan vanhaa juttua ajatuksella jos keskustellaan vaikka mitä nykyään on tarjolla ja missä kannattaa käydä mielestänne.
Kympintori ja Pelastakaa Lapset kirpparit ainoat missä käyn satunnaisesti ja mukava ilmapiiri kummassakin.
Osassa en ole koskaan käynyt ja osaan en uudelleen tunne tarvetta mennä.
Kierrätys on järkevää nykyään sillä tavaraa riittää ongelmaksi asti.
Ainakin Kauppalinnassa olevassa Toimintakeskuksen myymälässä kannattaa käydä. Olen ostanut sieltä useat merkkifarkut parilla eurolla. Vähän käytettyjä, parempia kuin uudet! Myös Pääskylahdessa oleva Toimintakeskus on hyvä. Sieltä saa esim. kunnostettuja ja verhoiltuja huonekaluja halvalla. Näissä kierrätysmyymälöissä on siistiä eikä kirpuista ole tietoakaan!
Vaatemyymälä onkin näköjään muuttanut eilen Kauppalinnasta Linja-autoasemalle. Itukassa oli kirjoitus. Pitääkin käydä kun seuraavan kerran menen keskustaan.