Keitäs meitä on tänne jo löytänyt?
Kuittaa tähän jotain että tiedämme keitä käy ja kerro samalla vaikka palstasi.
Itse luotsaan varsin hiljaista miitti-palstaa sekä toisella nickillä erästä muuta palstaa.
Aikoinaan kokeilin BB-keskustelupalstalla mutta se oli liian hektistä kyllä.
Keskusteluiden luotseja paikalla?
31
372
Vastaukset
Kiitos Suomi24 luotsi keskustelupalstasta. Olen Talousrikokset,Tapani Kansa, Verkostomarkkinointi, Yleistä taloudesta -palstoilla luotsina.
Joo siis mä olen tuolla rasismikeskustelupalstalla. Tavattiinkin Cesarin kanssa s24 ilallisella.
Etsintäkuulutukset, Aikuistuminen, Apua aloittelijoille, Yleistä tietokoneista, Animaatio ja Elokuvat.
:))) tärkeimmät tulikin jo sanottua. Oli mukava tutustua palstaan. :)
Löysin tieni peräti tänne asti
Nuorten palsta
Itse olen suurilta osin Luotsina Kännykät ja Tietotekniikka palstoilla.
Luin että "olen suunniltani". :D
-Martta-
Alkoholipalstalta.
Moi kaikille. Vapuselle erityiset terveiset kiitos avusta.
Menee minullakin siistimisen puolelle mutta pitää tottua luotsina oloon.Ole hyvä!
Hei!
Minä paikkakunnat Kotka uusi luotsi.- henttuw
Nuoret ja rakkaus. Ei ihan niin romanttista,miltä kuulostaa :)
Katolilaisuus-palstan luotsi tässä.
Palstaa on viime kuukausiin asti pitänyt pelikenttänään yksi multinikki, jonka tavoitteena on luoda palstalaisista mahdollisimman jyrkkä ja ankara kuva. Eräs ulkopuolinen kävi tunnistamassa hänet - hän siis ei ole rekisteröitynyt - minkä jälkeen ei ole tarvittu kummoisia toimia. Tyypin into on sammunut, mutta palstan maine potentiaalisten käyttäjien keskuudessa on edelleen pakkasen puolella.täällä ollaan :)
Kiitos palstasta. Kätevänoloinen tämä!!
Luotsi alueella 40 chatPöö :) en osaa nyt muuta sanoa kun tämä vie taas aikansa että on kyytillä..
Luotsaan ateismi-palstaa, varsinaista spämmäyksen ja asiattomuuksien pirunpesää. Palsta on nyt kuitenkin jonkin verran siistiytynyt, ja viestien määräkin näyttäisi olevan kasvussa. :-)
Oon luotsannu Skoda ja Liikenne palstaa vuoden verran, jos joku haluaa niin saa liittyä kanssani trollien ja skodajormien ampparipesään, siellä kun ei tekeminen lopu ja jos vahingossa poistat keskustelun joka solvaa muita tai itseäsi niin tulet kuulemaan siitä kauan =)
Jos poistaa skoda palstalta viestin joka solvaa skoda merkkiä taikka skodan omistajia niin sittenkös se rumba alkaa =)Meikämaija luotsaa Kosteusvauriot-puolella. Se o iha hiRRRRveetä ku paikalle tuli nainen "pätemään" :D Voi sitä riemua kun äijät saa piiskata ku joku lapsus pääsee suustani. Olen aina ihan hirmuisen pahoillani ja kehun haukkujan pyörryksiin. Mulla on kaks ikiomaa vakkarihäirikköä, toinen on tämä elämänsä joka ketjuun kertaava ja sitten on toinen joka kertaa tämän elämänsä kertaavan elämän. Että... näillä mennään! Mutta olen viihtyny uudessa pestissä!!! Bäng bäng!!! :D
Perussuomalaiset palstalla luotsina kivitettävänä ;) Osa varmasti johtuu kokemattomuudesta, ja osa vaan häiriköistä ;)
Godsmack kirjoitti:
Laitetaan häiriköiden piikkiin =)
Teet parhaasi, se riittää =)Luotsit ei taida koskaan olla kiitettäviä, vaan kivitettäviä. Sun mielipiteet on hyviä ja peukutettavia siihen saakka kunnes ruori ilmestyy nikin eteen.
Terkuin miss.007 with pmsmiss.007 kirjoitti:
Luotsit ei taida koskaan olla kiitettäviä, vaan kivitettäviä. Sun mielipiteet on hyviä ja peukutettavia siihen saakka kunnes ruori ilmestyy nikin eteen.
Terkuin miss.007 with pmsLuotsithan on aina kiitettäviä (kivitettäviä), kiitettäviä (kivitettäviä). =)
Taitaa olla, että harva kiittää, suurempi määrä kivittää ja suurinosa käyttäjistä ei välttämättä edes noteeraa mitään mitä oikeasti tapahtuu.
Itseäni suuresti huvittaa tuo peukku, suurinosa palstoilla peukuttaa itseään... (tahallisesti) kuulostaapa hävyttömältä =D
Sulla on ilmeisesti niin kivaa, että luonnollista asiaa käytetään aseena poiston syynä? EIkö ne muuta keksinyt, niillä saattaa olla sama oireyhtymä, ne ei vain tiedä sitä vielä, tai ikinä. =)lindqvist kirjoitti:
Luotsithan on aina kiitettäviä (kivitettäviä), kiitettäviä (kivitettäviä). =)
Taitaa olla, että harva kiittää, suurempi määrä kivittää ja suurinosa käyttäjistä ei välttämättä edes noteeraa mitään mitä oikeasti tapahtuu.
Itseäni suuresti huvittaa tuo peukku, suurinosa palstoilla peukuttaa itseään... (tahallisesti) kuulostaapa hävyttömältä =D
Sulla on ilmeisesti niin kivaa, että luonnollista asiaa käytetään aseena poiston syynä? EIkö ne muuta keksinyt, niillä saattaa olla sama oireyhtymä, ne ei vain tiedä sitä vielä, tai ikinä. =)Viimeinen kappale ei auennut? Yritän arvuutella: Oletan että oletat että oletan että oletat että o.... meinas jäädä levy päälle kun olen ollu liikaa vertti-eetun seurassa. Siis oletan että oletat että pms:stä on mainittu palstalla. Ehei. Se on ihan mun oma todellinen syndrooma joka kasvattaa sarvet aina pariks viikoks kerrallaan (joskus selvii vähemmällä). Täällä tarvis olla oma sarviketju pahojen päivien varalle jossa sais käydä riehumassa pahimmat ketutukset :P (Oletan että miehet ja tasaisemmat leidiluotsit on nyt ihan että soosoo sopimatonta)
Huumorista en pääse eroon sillonkaan kun nää sarvet tulee, se vaan mustenee hetkeks. Eli hävytön itsepeukutus aiheutti kaikuvan Pahatar-naurun >:Dmiss.007 kirjoitti:
Viimeinen kappale ei auennut? Yritän arvuutella: Oletan että oletat että oletan että oletat että o.... meinas jäädä levy päälle kun olen ollu liikaa vertti-eetun seurassa. Siis oletan että oletat että pms:stä on mainittu palstalla. Ehei. Se on ihan mun oma todellinen syndrooma joka kasvattaa sarvet aina pariks viikoks kerrallaan (joskus selvii vähemmällä). Täällä tarvis olla oma sarviketju pahojen päivien varalle jossa sais käydä riehumassa pahimmat ketutukset :P (Oletan että miehet ja tasaisemmat leidiluotsit on nyt ihan että soosoo sopimatonta)
Huumorista en pääse eroon sillonkaan kun nää sarvet tulee, se vaan mustenee hetkeks. Eli hävytön itsepeukutus aiheutti kaikuvan Pahatar-naurun >:DEi auennut ei. Nyt mä pohdin, että oletitko, että mä oletin, että sä oletit, mitä mä oletin sun olettavas, että mä oletin. =D
Kyllä, ajattelin että joku oikea "maskuliininen urho, kaikkien keskustelijoiden keskustelija, sivistynein henkilö maailmankaikkeudessa" tuli palstalle ja tokaisi juurikin tuon, kun hänen "erittäin asiallinen, sivistynyt ja aiheeseen liittyvä"-keskustelu oli kadonnut.
Kaikillahan tuo pms on, mullakin on erittäin arat rinn...ka täytyy mennä pakkamaan, eikun ruoka oli valmis... Toivottavasti ei ole pahoja oireita tai kipuja, jaksamisia ja voimia, varsinkin sille vastakappaleelle, joka tuon joutuu tuota kestämään. :P
Nuorten Rakkaus-palstalla olen luotsina. Päivittäistä kikkeilijöiden poistoa, mukavaa puuhaa... ;-)
Nuorten Pulinat-palstaa luotsaan JT:n kanssa. Ollaan molemmat aika tuttuja jo, joten ei nyt ihan tavatonta riehumista... Ollaan kaikki siellä hiukan outoa porukkaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut ja Tall poppy -syndrooma
Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky635162Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa
Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va2544232Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla
nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty623839Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta
ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,1372206Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.221564Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar631250Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!
Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk6949- 94879
Ajattelen sinua
Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii32862entäs jos yhtenä päivänä kävisi niin
että miehet vaan yhtäkkiä kollektiivisesti kyllästyisivät ja lopettaisivat naisten palvelemisen ja naiset saisivat pärjä137847