Hei!
Olemme perheen kanssa tulossa Juankoskelle loppuvuodesta ja kysyisinkin nyt, että onko Juankoskella yhtään kirpputoria ja missä ne sijaitsevat?
Kirpputoreja Juankoskella?
9
2824
Vastaukset
- tiedän
on yksi kirppis keskustassa se ennen oli navetta sit palolaitos .asun juankoskella
- Provo9
Taru Anneli on todellakin Taru. Näitä juttuja häneltä on pitkin Suoli24:jää.
- pohjolaisensakki
Kuuluu samaan sarjaan VAPAA JUANKOSKI yhdistyksen kanssa
- Kuiva hole
Vai perheen kanssa. Kerroppa nyt ihan omin sanoin, ootko milloinkaan saanu miestä oikein kunnolla?
Mielenvikaisen lailla samaa tekstiä levittelet kaikille palstoille. Puutteestakohan johtunee. - Sinulle..
auttaako enään lääkkeetkään. Just olit menossa jonnekin muualle kirppuria kiertämään, onko lapsukaiset mukana :)
- Taru Anneli
En tunne Juankoskea kovin hyvin, joten joudun kysymään paikallisten asiantuntijoiden apua.
- Ratkaisu ongelmaan
Taru Anneli kirjoitti:
En tunne Juankoskea kovin hyvin, joten joudun kysymään paikallisten asiantuntijoiden apua.
Katsot vaan löytyykö terveyskeskuksen kyltti jostain. Menet sitten sinne. Todistat henkilöllisyytesi niin ohjaavat kyllä hoitoon asianmukaiseen paikkaan. Saattaa olla että matka jatkuu Kuopioon joko Julkulan sairaalaan tai Niuvanniemelle joka on kyllä vaikeampi paikka päästä kirpputoreille perheineen käymään vuodenvaihteessa.
- Taru on totta
Ratkaisu ongelmaan kirjoitti:
Katsot vaan löytyykö terveyskeskuksen kyltti jostain. Menet sitten sinne. Todistat henkilöllisyytesi niin ohjaavat kyllä hoitoon asianmukaiseen paikkaan. Saattaa olla että matka jatkuu Kuopioon joko Julkulan sairaalaan tai Niuvanniemelle joka on kyllä vaikeampi paikka päästä kirpputoreille perheineen käymään vuodenvaihteessa.
Lakkaas vittuilemasta. Asiallisia kysymyksiähän nuo ovat.
- eisteri78
vähän sama kun kysyisi missä juankoskella on alko,missä on juankoskella lihatiski mistä saisi kyljyksiä ja muuta ruokaa,mistä voisi ostaa vaatteita,
tässä kyläpahasessa ei ole mitään muita kuin työttömien ja käsityöläisten pikkupuljuja josta voi ostaa jotain joka on tehty puusta ja savesta.
ja jos haluaa lihatiskille,kake vie30 vuotta vanhalla bussilla 5 eurolla muuruvedelle terhon torille jossa myydään välillä vähän vanhaakin makkaraa kovalla hinnalla.
ennen oli kaikki paremmin siinäkin huom kaupungissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2504526Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1252965Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412732Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741700Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051553Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn171437- 521295
- 921216
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2021067- 471055