Olen nuori nainen joka pitää anaaliseksistä. Itse haluaisin kumppanin joka haluaa sitä myös. Ja minua mietityttääkin kuinka moni mies sitä haluaa? Pakarat ovat muutenkin minulle todella erogeeninen alue. Onko miestä joka ei pidä pepuista? ( onneksi minulle on sentään suotu ihan hyvä takapuoli, heh). Kuinka suuri todennäköisyys on että tapaan ihanan miehen mutta jolle kakkoseen touhuaminen ei tule kysymykseenkään? Entä kuinka moni tiedän tapaamistanne naisista jakaa samaan mielipiteen kuin minä? k/s_iitos vastauksistanne.
ps. saatan vaikuttaa hölmöltä mutta take it as it comes. please.
ps. saatan vaikuttaa hölmöltä mutta take it as it comes. please.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Iso perse, plussaa.
Anaaliin poraaminen isompi plussa! :)
Itse en ollut ennen nykyistä tyttöystävääni peppuseksiä kokeillut, ja olin kyllä "heti" valmis hommiin kun hän sitä ehdotti. Oli peppuhommat aiempienkin naisten kanssa ollut kyllä alustavasti puheena ja aina juurikin naisen aloitteesta. Mielestäni varsinkin sen ratkaisevan aloitteen tulee tulla naisen puolelta ennen kuin hommaan ryhdytään. Miehelle se harvemmin on siinä mielessä niin "big deal".
Nykyisen kanssa on nyt kolmen vuoden aikana muistaakseni kaksi kertaa harrasteltu peppuseksiä. Hänelle nuo puuhat eivät olleet uusi juttu, ja hän sitä on tosiaan ehdottanut, joten ilmeisesti hän pitää siitä noin yleensä ottaen. Minun kanssani kerrat ovat jääneet harvaan, sillä olen kuulemma siihen hommaan vähän liian hyvin varusteltu. Hän ei sitä kestä - ainakaan muutamaa minuuttia pidempään.
ELI: Mielelläni suostuin kokeilemaan ensi kertoina ja suostun varmasti jatkossakin, jos minulle sitä vielä ehdotetaan, mutta ei tuo ihan älytön menetys ole, jos jatkossakin uitellaan tukkia lähinnä pimpsan puolella. Kaikki tapaamani naiset ovat olleet kiinnostuneita vähintäänkin ajatuksesta :-)
Saako udella paljonko tuo "vähän liian hyvin varusteltu" on noin niinku mittoina.
Monet miehet unelmoivat peppuseksistä. Enemmän tunnen peppumiehiä, kuin tissimiehiä. Veikkaisin, että kaikella todennäköisyydellä saat anyway miehen, joka mielellään yhtyy molempiin pikku koloihisi :p
Naiset eivät k.o. hommaan ole niinkään innostuneita, monet suostuvat mutteivät diggaa erityisemmin. Meitä on moneksi. Luulenpa, että mielihalusi on jopa jonkinmoinen "valttikortti" suurimmalla osilla miesmarkkinoita. Otat vaan parhaat päältä kokeiluun :)
vähän vaikea sanoa, pidänkö siitä vai en, kun en ole koskaan kokeillut...
27-vuotias mies jo!? Eikös olisi jo aika kokeilla??
itsekseen HIEMAN hankalaa ;)
Netti täynnä miehiä, jotka valmiita ottamaan kalusi peppuusi. Pidät silmät kii ni voit kuvitella et siinä on nainen ;)
siis "peppunsa" . Toki voit itekin kokeilla ottaa peppuusi. Ei sitä koskaan tiedä vaikka pitäisit :)
Rahalla saa ja hevosella pääsee. 10 vuotta jos olisit säästänyt 10e kuussa, niin se ois 1200e, jolla saa kyllä kakkostakin useampaan otteeseen.
Niin ja Bilteman kuvasto selkään kun tuupit sitä..
hmm. anaali-yhdynnästä kiinnostuneet miehet leimautuvat helposti homo seksuaaleiksi tai bi-seksuaaleiksi, siksi pidättäyvät koko hommasta pois
Yksin dildolla, ei pelkoa :)
varsinkin etelän maissa ajellaan lopuksi varmuuden vuoksi kakkoseen esim turkissa maan tapa. kysy joltakin tutulta turkkilaisen kanssa naimisissa olevaöta naiselta saako kakkoseen, saa vaikka ei haluakkaan.
Ei kiinnosta omaa sinne tunkea mutta voihan sinne lykätä velihopean pörisemään. Muutaman naiskaverin, joiden kanssa on joskus asiasta juteltu, ovat kertoneet kokemuksen olleen "paska hommaa".
Mutta kerro kaverille kokeiluhalustasi ja kysy suoraan.
Ihan kivaa hommaa, ja aina ehdotus on tullut naisen puolelta...
Kuis se muuten tapahtuu?
Kohtuullisen tuoreiden tutkimusten mukaan vähän vajaa puolet miehistä harrastaa anaaliseksiä heterosuhteissa. Luultavasti tuota suurempi osa miehistä kyllä pitää pepuista, vaikkei peppuseksi kiinnostaisikaan!
Todennäköisyys sille, että tapaamasi mies ei lainkaan ole kiinnostunut peppuseksistä on varmaan siellä 1/3 paikkeilla. Joten ei syytä huoleen - kaksi kolmasosaa varmaan on siitä kiinnostunut!
Nämä on vähän semmoisia juttuja että todennäköisyyksillä ei ole kauheasti jakoa. En usko että olisi miestä jolla kalu ei alkaisi seisoa entistä lujemmin kun nainen levittää takapuolensa edessä!
Minun tapaamistani naisista ehkä 1/5 on halunnut peppuseksiä, mutta kun kyseessä on taitolaji, niin uskon että moni niistä jäljelle jäävästä 4/5-osasta saattaisi myös pitää siitä oikein tehtynä - rauhallisesti ja naisen ehdoilla edeten.
iksi miellä on kova stodaus rapulassa?
Naisen pylly on todella sievä, mutta kannatan sitä normaalia kuitenkin.
Se on naisella se kitoris siinä edessä.
Hei.
Olen oman seksisen elämäni aikana tutustunut neljään naiseen jotka ovat halunneet peppuseksiä ja ovat myös sitä minun kanssani saaneet.
Joidenkin kanssa peppupanot on jäänyt keskusteluasteelle, eli kiinnostusta on ollut kokeilla, mutta ei sitten ole ollut uskallusta mennä pidemmälle, sit on ääripää joka on sanonut jyrkästi EI.
Tykkään kyllä itse peppuseksistä jos nainenkin sitä haluaa, mutta en kuitenkaan halua pilata muuten monipuolista seksiä tivaamalla naiselta peppua, jos hän sitä ei ole halukas antamaan, muitakin kivoja juttuja on sit varatoimena. :)
Kyllä, kakkoseen voi vetää lopuksi kunhan on ensiksi lämmittänyt ykkösen...
:)
Mistä löytyy nainen, joka olisi tähän valmis?
Se on kaunista kun nainen nauttii perse panoista,kiihottaa koko ajatuskin......en kieltäydy jos nainen ehdottaa persepanoa se on varma:)
Pimpsa on minusta parempi. Olen kyllä pannut peppunkin pyydettäessä, mutta ei se tunnu niin hyvältä. Tuntuuko se naisesta hyvältä vai miksi sitä halutaan?
Olen 47 vuotias nainen.kokeilin ensimmäisen kerran eläissäni anaaliseksiä. Sain orgasmin aivan yllättäin "tekemättä mitään". Oli todella uusi ja miellyttävä kokemus.
Moi
Asiallinen vastaus sulta...Haluisin tutustua suhun
[email protected]
Panen mielelläni syvälle suoleen paljaalla mut naisen on eka väännetävä kunnon ripulipaskat ja jättää anaali pyyhkimättä koska sillo se tuoksuu nasulille ja on liukas. Siinä vaiheessa kalu on jo nii kovana et voi penetroitua aika reippaallaki vauhdilla. Lopuks tietenki valtava spermalasti syvälle suoleen.
Kysymyksesi on tosiaan typerä. Se on typerä koska sinun on kysyttävä sitä siltä mieheltä jonka haluat panevan sinua peppuun. Emme me voi tietää pitääkö tapaamasi ihana mies kakkoseen työntymisestä vai eikö pidä.
Itse kyllä voin panna, on sitä nussittu kummallisempiinkin reikiin.
tykkään peppuseksistä kaikin tavoin ;-) Useat naiset, joiden kanssa olen rakastellut ovat myös halunneet peppupanot. Itseäni myös nainen saa sormettaa, käyttää sauvaa tai muuta itseeni. Eturauhasen hieronnasta saa ihanat orgasmit ja lisäksi se on vielä terveellistäkin ;-)
Meilä kävi niin että olin pyytänyt peppua monta kertaa enkä saanut.
Kerran meni bieet rajuksi,panin puolisoani ja kaverimme häntä pepuun samaan aikaan.Se oli uskomaton kokemus.Nykyisin puolisoni mielestä suurimman nautinnon saa tuplasta.
Iso ylläri oli kun nuori tyttö sano " Nussi mua perseeseen" menin oikeestaan ihan mykäksi, mutta kyllä se siitä.
On sanottu että valitse reikäsi... ja sitten jälkeenpäin ollaan kehuttu valintaa oikeaksi (Olen aina valinnut ykkösen). Ehkä peniksen koollakin on vaikutusta tiedä sitten...
Kyllä se pyllyreikä yleensä näyttää aika kiihottavalle kun takaapäin nussii... Vähintään haluais terskalla hieroa pyllyreikää!!! Kahden naisen pyllyreijässä on oma kaluni käynyt. Toiseen sain spermat ruiskautettua, toiseen pääsin vain kokeilemaan puoleenväliin kalun mittaa. Teki kuulemma niin kipeetä. Oma kaluni on kyl aika paksu erektiossa.
Oman kokemukseni perusteella on enemmän naisia jotka eivät halua peppuseksiä, tai edes koskea kakkoseen millään tavalla. Itse olen enempi peppu kuin tissi mies, ei haittaa vaikka naisella ei olisi isoja rintoja kunhan on lanteita ja hyvä pylly! En tarkoita että sitä peppua pitää saada kokoajan, mutta jos sitä ei saa ollenkaan niin siihen se loru loppuu. Minä olen aika suorapuheinen tyyppi, olen kyllä ottanut asian puheeksi kun sänkyhommiin ollaan päästy. Kysy suoraan mieheltä mitä mieltä on asiasta!
ja seuraavaksi saatte pääsyn lobotomiaan?
Kuinka suuri todennäköisyys on että tapaa ihanan miehen jolle vain anaaliseksi on se "big deal" ja ainoa päämäärä. Ei kovin mielyttävää. Sängyssä olen kaikin puolin läsnä ja seksuaalinen kukaan ei ole valittanut, suuseksiä erityisesti kiitetty, mutta edelliselle suhteelle vain anaali oli se juttu jota piti saada, seurauksena kipua ja lopulta inhoa. Hoiti homman huonosti, olen saanut mielyttävästikin.
mie jyystän mielellään persereikään raivoisasti, soita heti. P.0405165477
Itseni mukaanlukien en tunne yhtäkään miestä joka kieltäytyisi moisesta, päinvastoin ;D