Olen alkoholisti. Käytän myös lääkkeitä, kuten Mirtazapin, Levozin ja Seronil. Kaksi em. uneen ja Seronil mielialaan. Miten on, vaikuttavatko ko. lääkkeet (tämäntyyppiset lääkkeet yleensä) repsahtamiseen? Olenko ko. lääkkeitä käyttäessäni alttiimpi retkahtamaan kuin ilman mitään lääkitystä? Minulla on (alkoholinkin aiheuttamaa) univaivaa. En pysty nukkumaan ilman mitään lääkitystä. Raittiina olen nyt ollut reilut kolme viikkoa.
Alkoholi ja lääkkeet
11
235
Vastaukset
- Aimo Kuklaus
Kysy lääkäriltä, tämän palstan laakärit kirjoittavat aina löylykauhareseptin.
- Nuori lääkäri
Voit huoleti juoda 17 annosta alkoholia per päivä. Se auttaa myös masennukseen.
- ----------
Olet vain idiootti, joka veivaa samaa älyttömyyttä loputtomiin.
- tipparellu
Nuori lääkäri
Ajan koulubussia. Käykö siinä 17 annosta vai pitäisikö olla enemmän?
- 7+10
Sanotaanko näin ettet olisi ensimmäinen ihminen joka kuolee levoziniin ja viinaan.
- 8,1
Sanotaanko että hankit itsellesi pirunmoisen vaivan jos alat lääkkeiden kanssa ottamaan viinaa.
Tunnen useamman joka on mennyt hetkessä pohjalle yhdistelmäkäytöllä ja muutama on kuollutkin siihen. - Unta Kaaliin
Lopeta nyt ainakin Levozinin käyttö. Käytin sitä monta vuotta vaikeaan unettomuuteen ja kipukynnyksen nostoon (selkä). Aine vaikutti vain muutaman päivän ja teho loppui siihen. Muutama viikko ilman ja taas parin päivän käyttö. On mielestäni turhista turhin lääke.
Käytän unettomuuteen 300mg Ketipinoria ja 40-60mg Tenoxia. Niillä nukun kuin murmeli ja olen aamulla viideltä pirteä ja lähden töihin. Ei minkäänlaista pöpperöisuuttä ilmene.
Toisille sopii jokin muu lääke ja annostus. Tämä on minun ja toimii kuin junan vessa!Kauanko olet käyttänyt Tenoxia? Eiko siihen tule riippuvuus? Sulla alkaa olla jo sen verran isot annoskoot, että kyllähän noilla nukkuukin, pitää jo nukkua!
- viina on depresantti
Tarkoitat varmaan bentso-tyyppisiä lääkkeitä niiden sekakäyttö on vaarallista. Noista Mirtatsapiini ja Seronil lähinnä menettävät tehonsa viinan kanssa. Levozin kyllä sekoittaa päätä viinan kanssa turhan paljon.
- vedä
vaan homo niitä lääkkeitä pääsee sinustakin eroon.
Sekä kaikista muista juopponarkeista. - Maroolofi
Mä en käytä mitään lääkkeitä. Mielialalääkkeetkin lopetin pari kuukautta sitten. Käytän vain alkoholia, ja syön magnesiumtabletteja ja b-vitamiinia. Mitä tapahtuu muuten, jos noita vitamiineja vetää liikaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?752783Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,282527Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville462257Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.122044Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1101529- 1671383
- 521052
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa281034IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih15836Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois110824