Olen ollut yli kuukauden kipeänä lähinä kovaa nuhaa ja tukoisuuta. Kävin uudessa Itä-Porin lähipalvelukeskuksessa pari viikoa sitten terveyden hoitajalla, kerran kun ei lääkäri aikaa ole saatavilla ja tämä totesi että on poskiontelo tulehdus ja antoi siihen 10 päivän antibioti kuurin. No nyt sitten tämä kuuri ei auttanut ja sama tauti vaivaa edeleen, haluasin jo lääkärin tutkivan minut. Mutta aikaa ei vaan saa kysyin oma lääkäri aikaa kuulemma sellaista järjestelmää ei enää ole miten on mahdolista? Onko ainoa tapa päästä nykyään lääkäriin täällä porissa yksityisellä käynti. On tämä mennyt hankalaksi julkisella puolella.
Vastaukset 2
- Vaativa asiakas
Kannattaa suosiolla soitella sinne ja VAATIA aikaa. Julkisella harvoin saa mitä tahtoo tai edes tarvitsee vaatimatta. Itseni heitettiin akuutisti oireilevana astmaatikkona kuukausitolkulla odottelemaan ilman lääkitystä. Olisi silloin pitänyt sanoa että joko annatte mulle lekuriajan tai mä lähen tonne ulos hölkkäileen ja tuun sitten ambulanssilla takasin :D
- suututtaa
tänään soitin uudestaan ja selvitelin asiaa puhelimessa ei kuulemma ole lääkäri aikoja lainkaan saatavissa itäporin aluelle. Ensin tehdään hieno uusi keskus jossa ei sitten ole muuta kuin sairaanhoitajia ihme touhua ja oma lääkäri systeemiä ei enää ole itäporin alueella lainkaan. Kyllä on julkisen puolen lääkäri asiat sekaisin porissa. Työkyvyttömyys eläkeläisellä ei ole varaa mennä yksityiselle vaikka kuinka tahtoisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791376
- 851263
- 1021013
- 48849
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40743Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83626Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7556Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44512