konalassa joukkoeroaminen persuista

jopa paikallisosaston johto erosi puolueesta
19166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Ennen ei oteta takaisin kun ovat maksaneet ylimääräisiä jäsemaksuja kaksin kappalein.

Äänestä
  • ensin asettaa nämä säätiöittäjät aisoihin? Oisko ylipäätään asetetaava todellinen demokratia puolueeseen ja sitä kautta laajempi näkemyksellisyys mukaan, kun asioista päätetään. Nythän toimii pelkkä perushyvävelikonklaavi, ei todellinen puolue.
    Yksi päättää ja marionetit nyökyttää. Säälittävää touhua ja merkitsee, ettei ole sitä hakua jota kuitenkin äänestäjien kautta ollaa luodattu.

    Äänestä

tervemenoa

me tosiuskovaiset palvotaan aina isä timoa

Äänestä
  • Maksan heti seuraavasta kelakorvauksesta jäsenmaksut. On kuin antais Timolle joululahjan suoraan käteen.

    Äänestä

Säätiösotkut haisee. Timppaa kohtasi talvi vaara. Rahapumppu reistailee.

Äänestä

Tässä vielä onni hymyää - Kuningas Konalan alamaisten keskellä:

http://pitskunps.nettisivu.org/

Onko onnen päivät nyt ohi Kuninkaan ahneuden vuoksi?

Äänestä

Mikä on isä timo gummie barbarassa rankinta?

No aina kun ottaa viisarin ulos, se säätiönukke alkaa huutaa kaljabassolla: Piikki kiinni, piikki kiinni! Ja ei muuta kuin takaisin hommiin....HUH HUH....

Äänestä

Oliko raiskaaja-Putkonen vohkinut poikien kaljarahat?

Äänestä
  • >Oliko raiskaaja-Putkonen vohkinut poikien kaljarahat?

    Jännä juttu, että demareista loikanneesta Putkosesta tulee vasta perussuomalaisena "raiskaaja", vaikka väitetty paisuteltu tapahtuma on tehty erittäin arvostettuna demarina???

    Äänestä

Saa aina mennä, vaikka tollodemuiksi! Siellä on muutkin tollot!

Äänestä

Hyvin mielenkiintoista on, että sekä Yle että Sanomaosakeyhtiö että Almamedia piilottivat näppärästi koko säätiöjutun heti kohta sen ilmestymisen jälkeen. Joku taisi maksaa jollekin jotain?

Äänestä

>konalassa joukkoeroaminen persuista

rahaskandaalin takia
8.11.2012 17:52

jopa paikallisosaston johto erosi puolueesta

Äänestä
  • Konalan piiri perustella joukkoeroamistaan. Se ei ole enää oman pesän likaamista jos on lähtenyt pesästä - voi siis huoletta kertoa.

    Äänestä

ei väliä. se sakki oli tosi surkeita imuttelijoita ja anuksetkin oli tosi väljät

Äänestä

Eli loppuunajettuja kehäraakkeja, eivät sovi enää edes puskakäyttöön?? Huh huh!

Äänestä
  • soini kävi sonnimulkullaan höyläämässä pojat väljiksi

    Äänestä

  • homo persu kirjoitti:

    soini kävi sonnimulkullaan höyläämässä pojat väljiksi

    oho!! ihan tosi??

    Äänestä

  • no huh huh kirjoitti:

    oho!! ihan tosi??

    Demuhomot taas lasolissa!

    Äänestä

  • noniin,, kirjoitti:

    Demuhomot taas lasolissa!

    ovatko persut oikeasti demuja

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


rahaskandaalin takia kirjoitti:

jopa paikallisosaston johto erosi puolueesta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu