MILLÄ nämä turhakkeet elävät???
Eikös näiden pitänyt tehdä kovasti töitä???
Yhteistulot näillä kahdella tyrkyllä kaikenkaikkiaan bruttona noin 17 000 euroa!
Ja Sofia ottaa näköjään mallia oppiäidistään Martinasta, mitäs sitä turhaan töitä tekemään, huimat 2000 e vuositulot.
Eikös näiden pitänyt tehdä kovasti töitä???
Yhteistulot näillä kahdella tyrkyllä kaikenkaikkiaan bruttona noin 17 000 euroa!
Ja Sofia ottaa näköjään mallia oppiäidistään Martinasta, mitäs sitä turhaan töitä tekemään, huimat 2000 e vuositulot.
Vastaukset 44
Vanhimmat
BUAAAAAH!
Luin parturissa seiskaa, jossa näpä julkkikse kirjoittelivat jostain risteilyltään jääneensä vielä pariksi päiväksi Miamiin kunhan saivat menonsa Suomessa järjesteltyä ensiksi puhelimella.------> eli siis siirsivät sossu tapaamisen ensi viikoksi.
Taitaa olla BB rahat aikas loppu. Ei tuollaisella summalla porsastele kuin vuoden, noilla tuloilla ei sitäkään.
Turhake-tyrkkypariskunta alentui kerjäämään häävierailta lahjarahaa häämatkalleen :D Todella noloa! Pitääkö sinne tuksulandiaan väkisin lähteä, jos ei ole rahaa? Voi elämä näitä einsteineja..no mutta kulissit on kunnossa (toistaiseksi) ja sehän on pääasia, eikö niin? Mitä sitä elämää turhaan kymmenen vuoden päähän miettimään ;)
Toivottavasti julkkiksiksi hinkuvat nuoret tajuavat näistä jutuista ettei "julkkis" ole tosiaankaan ammatti, eihän siitä edes makseta mitään. P-aukista porukkaa suurin osa näistä. "Glamour" perustuu velaksi elämiseen, loisimiseen ja sielunsa myymiseen ala-arvoisille juorulehdille. Sitten kun kukaan ei enään jaksa kiinostua niin ei olekaan mitään.
Yksi kuuluisa ennustaja ennusti vuoden vaihteessa, että Nikon ja Sofian suhde tulee olemaan todella vaikea, koska heillä on erittäin kovia rahahuolia.
Tais ennustaja olla oikeassa.
Kun köyhyys astuu ovesta sisään, rakkaus karkaa ikkunasta ulos. No, Sofialla ei mitään hätää, varakkaampia ottajia löytyy pilvin pimein.
No älä muuta sano! Itse ansaitsin vain 57 000€ ja olen sen verran pienituloinen, että pankki ei myönnä edes asuntolainaa, kun olen sinkku.
Noi pellejulkkikset antavat typeriä haastatteluja liittyen kämpän ostoon ja matkusteluun. Jos nyt vaikka kymmenkertaistatte tulonne, niin saattaa olla asunnon osto realistista pääkaupunkiseudulla.
Maksaako sosiaalihuolto näiden missien ym. muotivaatteet, koska noilla tuloilla ei shoppailla edes kirpputorilla???
Menkää nyt edes kouluun perhana. Yksinkertaisimmat taloudenhoidon perusteet ovat näillä aivan hakusessa.
eikös nikolla ole joku pulju,meneekö verotuskin sitä kautta jtn tulot näyttää pieniltä?
Turhanpäiväisiä NARREJA mutta niitähän on aina ollut eli kenelle kansa
saa nauraa.
Tosiaan, herättää ihmetystä millä rahalla vetävät tätä "glamour-showtansa"?
Sunnevan rätit nyt ei paljoa maksa, niitähän tämä mini-malli käyttää samoin Niko oman rättifirman tuotteita, mutta jokapäiväinen eläminen????
Vanhemmat elättävät, heistä kun on varmaan niin hienoa, kun oma lapsi on näin maailmankuulu!
Nämä senkuns bilettävät muiden turhakkeiden kanssa, mutta mutta ei siitä taida oikein ammatiksi olla....
Kun nyt tajuaisivat olla käyttämättä viimeistä keinoa kun ei ole enää muuta annettavaa juorulehdille, eli kakaroiden tekoa.
Mun mielestä on "hauskaa" kun nää julkkikset,Tuksut,Martinat ym bb-kansa on aina jossain LOMALLA,milloin Thaikussa,Lapissa etc. Mistä ne LOMAILEE kun ei oo töistä tietookaan? Ymmärrän ihmiset jotka käy palkkatöissä ja viettää sitten ansaittua vuosilomaa....
Hyvä huomio!
Aina lomailemassa tai bilettämässä.
Mistä nämä siis lomailee? Olen ymmärtänyt että lomaa voi viettää jos on töissä.
Tämä apinajengi ei lomaile, vaan vetelehtii.
Voi tuota onnea, kun pääseen seiskaan kuvaan!
Niko naama loistaen leveänä aivan kuin olisi tehnyt jotain mainittavaa, muuta kuin tepastellut naurettavilla ruudullisilla sutenööri-kengillään.
Ja tällä Sohvilla aina tasan yksi ilme, vähän ylimielinen, joka näyttää siltä kuin armosta suostuisi kuvattavaksi. Asiahan on toisinpäin, mitä tämä yksinkertaisuus ei diggaa.
Ällö pariskunta, miksi näistä pitää väenvängällä vääntää juttua.
Jengi pilkkaa ihan kybällä ja nää luulee että kaikki kadehtii.
Menkää vetelehtijät töihin!
niimpä!! en usko että kukaan on oikeasti nikolle tai botox-silari sohville kateellinen, jos on niin mistä? kaks rahatonta tyrkkyä vailla minkäänlaista ammattia tunkee väenväkisin julkisuuteen kun ei muualta sen lisäks rahaa tule ku sossusta. Seiska ainoana kirjottaa sit näitten häistä, lomista yms kun ei muuta keksi. Nyt on sit nähty häät, honeymoonit ja nikoakaan ei varmaan kolmatta kertaa bb:hen huolita niin mistäs nyt sit seuraavaks pitäs kirjottaa. No niko ja sofia nokkelana ovat keksineet että vauvan teko...sofiahan on kertonut jo ettää potee "vauvakuumetta". Seuraavaksi seiskan sivut täyttyy sit odotusajan kuvista yms.
Mua jotenki säälittää tää pariskunta todenteolla: kummankin älykkyysosamäärä 0, sofia pilannu ulkonäkösä nuorena kaikenmaailman leikkauksilla ja piikeillä näyttääkseen kim kardashianilta ja leikkii kovasti mallia vaikka pituutta vaivaset 160cm. Niko taasen persjalkanen perunanenänen puolikalju leikkii hunks tanssijaa, vaikka todellisuudessa on tavallinen juntti.
Nikolla ei todellakaan ole osakeyhtiötä. Toiminimen, avoimen ja kommandiittiyhtiön tulot näkyvät kyllä ihan normaaleissa ansio- ja pääomatuloissa. Eli surkeat ovat tulot.
Osakeyhtiöstä sen sijaan voi 60 000 euroon asti tietyin ehdoin nostaa verotonta osinkoa, joka ei näy tuloissa, koska on verotonta, sen sijaan siitäkin ylimenevä osa näkyy, eli sellaisilla joilla menee oy hyvin, ja nostavat ehkä vieläkin enemmän osinkoja, silloin vain on maksettava jo veroja.
"Listaamattomista yhtiöistä saatu osinko on saajalleen verovapaata tuloa siihen määrään asti, joka vastaa osakkeiden arvostamislaissa (1142/2005) tarkoitetulle matemaattiselle arvolle laskettua 9 %:n vuotuista tuottoa. Osakkeen matemaattinen arvo lasketaan edellisen verovuoden päättyessä olevan nettovarallisuuden perusteella. Siltä osin, kuin verovelvollisen saamien tällaisten osinkojen määrä ylittää 60 000 euroa, osingoista 70 % on pääomatuloa ja 30 % verovapaata tuloa. Jos osinko ylittää em. 9 %:n vuotuisen tuoton määrän, on tästä ylimenevästä osingosta 70 % ansiotuloa ja 30 % verovapaata tuloa.
Lähtökohtaisesti voidaan todeta, että kannattavaa on jakaa osinkoa osakkeenomistajan osakkaille laskettua 9 %:n matemaattista tuottoa vstaava määrä. Tämän ylittävä osingon määrä suhteessa yrittäjäosakkaan mahdollisesti yhtiöstä nostaman palkan määrään on laskettava aina erikseen. Palkka on yhtiön vähennyskelpoista kulua joka pienentää siten yhtiön veroja. Rräissä tapauksissa palkanmaksu saattaa olla verotuksellisesti osingonjakoa edullisempaa. Palkasta yhtiö joutuu tosin maksamaan sotu-maksun (n. 3 % pienyrityksissä)."
Eli 60 T jakaminen edellyttää, että yhtiö tuottaa satoja tonneja voittoa. Tällöinkin tulot kyllä näkyvät verottjan pääomatuloissa, mutta laskennallinen prosetti menee alle normaalin pääomatuloprosentin. Tämä on kuitenkin harvinaista sillä tällöin osakeenomistajan kannaatta otaa osa palkkana ja osa pääomina jotka tietenkin taasen näkyvät kaikki verotiedoissa. Kannattavaa "verotonta tuloa ei ole olemassa, paitsi rikollisessa maailmassa.
Hahhahaaa, veit sanat suustani, juuri näin, persjalkainen, pottunenäinen, puolikalju!
Ja hei, katsokaa vaikka jotain videota netistä Hunkeista, miten NAURETTAVAA "tanssia" !
Ja tulot, vauuu! SIIS huikeen huimat, Niko tienaa 15 000 euroo vuodessa!
Ja se 150 cm morsmaikkunsa 2000 euroo vuodessa!
Samaa köyhälistöä Martinan mahtavien 15 000 euron vuositulojen kanssa.
Mun tulot on 40 000 euroa vuodessa, miehelläni huomattavasti paremmat.
Silti me ei olla mitään megatuloisia, normaalia elämää vietämme, ok-talo jees ja kaksi autoa sun muuta. Mutta tyytyväisiä ollaan silti.
En vaan ihan tajua, miten 17 000 euron yhteistuloilla voi elää millään lailla normielämää, ihme jos muka jostain voisi kustantaa vuokra-asuntoa tai ees ruokaa pöytään.
pellejä molemmat!!
Sofia elää omassa haavemaailmassa ja yrittää pyrkiä malliksi tai ties miksi. Valitettavasti suomen kokoisessa maassa ei hirveästi lyö leiviksi jos on ammatiltaan "julkkis". Eri asia jollain kardashianeilla , elät sillä että oot julkkis ei hirveesti tartte muuta tehä mut ei se niin täällä suomessa valitettavasti mee. Nuori tyttö niinkuin sofia, hankkis itselleen ammatin ja menis oikeisiin töihin, säälittää nämä pyrkyrit. Sofia kuvittelee että pärjää kansainvälisillä markkinoilla, mutta ei hän kyllä ulkomailla erotu muista! Ton näkösiä akkoja on maailma pullollaan jotka haaveilee mallin urasta, ne pääsee joilla on lahjoja ja PITUUTTA, mutta eihän noin lyhyt tallukka ku sofia mihinkään malliks pääse!
Tämä noin 160 cm pätkä, ei mitään mahiksia ikinä miksikään malliksi.
Lisäksi tuo ulkomuoto, noita on maailma pullollaan, on ihan identtinen ulkomuodoltaan naisten kanssa, kun mennään esim. arabimaihin!
Siis 2000 € ja 17.000 €, Sossussa on käyty ja kuuluukin noilla tuloilla. Nämä kaksi ovat varmasti meidän kaikkien muiden veronmaksajien elätteinä. Joten siis kun luette seuraavaksi näiden kahden etelän matkasta tiedätte, että olette omalta osaltanne olleet mahdollistamassa sen.
Seiskan tilaajat ja ostajat sen mahdollstavat, en minä.
Ja niin ollaan olevinaan :D
Ehei, vaan noin 15 000 JA 2000, YHTEENSÄ tuo noin 17 000 e!
Ovatpa hyvätuloisia vetelehtijöitä!!!
Eikös näillä ole vielä koirakin, jonka elättäminenkin on noissa tuloissa iso summa!
No, vanhemmat maksaa, että elätit voi edustaa ja tuoda siinä sivussa äiskälle ja iskällekin palasen julkkisglamouria!
Valaiskaa minua.
En ole onneksi koskaan ollut työttömänä. Mutta eivätkö peruspäivärahalla eläjätkin saa 600 tai 700 euroa kuukaudessa bruttona?
Ja asumistukea?
Eli kaikista huonoimmillaan Suomessa tulot olisivat ehkä jotain vajaa 10 000 euroa vuodessa?
Nikolla hitusen näiden yli mutta entäs Sofia, 2000 euron vuositulot?
Eikä ole opiskelemassa ollut, eli mistään opintotukiasiasta ei ole kysymys.
Ja kun yhteenlasketut tulot tällä tyrkkispariskunnalla 17 000 euroa brutto vuodessa eli MIINUS verot... Jaetaan kahdella niin 8500 euroa per henkilö MIINUS verot!
Miten ikinä koskaan voivat millään tavalla selviytyä, siis aivan vuokra-asunnosta ja ruoan hankkimisesta!?
Ei ihme ettei ole reissuihin rahaa vaan Seiskalle myydään todella säälittävästi jopa häämatka!
Niko ei voi saada työttömyyskorvausta, koska on yrittäjä.
Sohvi voi saada osan palkasta tavarana, eli juuri noina rätteinä ja laukkuina.
Tämä Sohvin hirviötyttö-projekti taas ei ole mikään muu kuin escoteerauspalvelu vanhoille äijille. Ne tulot eivät näy verotuksessa Suomes
Menisivät työllisyyskoulutukseen, ei seiska enää kauaa ole kiinnostunut.
Nämä on jo kaluttu melkein puhki.
Yllätysvauva ja ero ainoastaan enää toisi vähän tuloja ja senjälkeen se on siinä.
epäilen Sofialla olevan pimeitä duuneja!
niinkö
seuraavaksi se Marianne Kukalienee on jossain kerjäämässä matkarahaa ulkomaiden per-seenjakopäiville
Sofiaa ei yleensä haastatella, ilmeisesti likan tyhmyys on haastattelijoille liikaa. Joskus kuitenkin näin netissä pienen haastattelun, likka tuntui sellaiselta, jolla kulkee tuulitunneli pään läpi, huissss vaan.
Bimbo.
Kumpikin hirvittävän julkisuudenkipeä, oma liittokaan ei vaan tunnu toimivan, jos ei Seiskan toimittaja ole liitossa "mukana".
Seiskan kanssa häät, Seiskan kanssa häämatka!
Kuka selväjärkinen suostuu siihen, että halveksittu julkaisu Seiska on omassa yksityiselämässä mukana, ja tärkeimpinä päivinä!?
Tuollainen persaukisuus plus juorujulkisuushimo ei todellakaan ole tervettä.
Sitten väkisin lyöttäytyvät kaikenmaailman julkkujen seuraan, haluavat päästä kuvaan, saada fb-kavereiksi jne.
Nikon ex-tyttis tuntui ok-tyypiltä.
Kertoi, miten julkisuudenkipeä mies oli ja niitä hulluja asioita, kuten vaati laihtumaan entisestään, silikonit yms.
Rahaa kului hulluna ja jätti exälle velankin maksamatta, oliko se parituhatta euroa?
Niinkö:D
Löysin netistä tälläisen selatessani:
"Suomessa esiintyvien taiteilijoiden työ on arvolisäverotonta eli arvolisävero esiintyjille on 0%. Kilometrikorvaukset ja päivärahat ovat Suomessa ovat verotonta tuloa"
Osaako joku selittää?
Taidampa ryhtyä esiintyjäksi...
Siis ARVONLISÄVERO. Ei TULOVERO.
Verollista on muuten, ei vain alvia.
OMG
Häämatkalla loppuelämän ja kuvat seiskaan.
Nyt kaikkien peeaaperheiden edustajat on nähtävissä samassa paikassa. Maran järjestimässä köyhänlistön juhlissa, eli tässä Helsingin silikonirintanäytöksessä. Juontajien ja johtajien ansiot jäävät yhteensäkin alle 100 T€ vuodessa joten täällä ei tarvitse tuntea itseään köyhäksi, tähän ei kaikki juhlat pysty.
Tämä on sitä elämän glamooria, ulosottomies hiostaa, lainaa ei saa kuin pikavippifirmoista, jääkaappi ammottaa tyhjyyttä, mutta ainoa mikä "emäntiä" todella murehduttaa on kenet saisi ostamaan uudet silikonipallot valahtaneiden tilalle, samalla kun "isännät" miettivät mistä saisivat rahat uuteen tatuointiin. Kunpikin on huomannut että persuksenheiluttajan leipä on laiha.
Kaikki katsomaan ja kannustamaa pallorintoja.
jusepp HAHHAAA, aika hyvin sanottu!!!!
Pitäisi perustaa pelkästään näihin keskittyvä panttilainaamo. Rahat tatuointiin kun tuot vastaavan pantin, eihän nämä muuten osamaksulla ketään saa itselleen palloja tai tatskoja, kun luottotiedot ovat kuralla.
Minua huvitti, kun Sofia jossain olisiko ollut Iltalehden juoru-uutisissa kertoi, miten hirveän paljon hänellä on töitä. Ei paljoa kotona ehdi käydä.
Juuri nytkin oli Martinan Missikisoja juontamassa.
No jos totta, miten huono palkka hänellä onkaan?
Kun tulot viime vuonna kaikkiaan olivat 2 500 euroa?
Jos kerran omien sanojensa mukaan tekee paljon enemmän töitä kuin normaalisti tehdään, eli, yli 40 tuntia viikossa?
Tuntipalkkansa sitten vai jotain 1 euroa???
"Tuntipalkkansa sitten vai jotain 1 euroa???"
Maksaisitko sinä tämän juontotyöstä enemmän? Ainoa millä sievä tyhjäpää voi päästä rahoihin käsiksi on naimalla rahaa, tai levittämällä kinttunsa rahasta. Tässä Nikon tapauksessa rahan naiminen on kaukaista utopiaa, palkka kun ei riittäisi kunnolla kehitysmaassakaan asumiseen.
mikäs oli Nikon yrityksen liikevaihto?
Yritys ainakin tuottaa tappiota.
Liikevaihto viime vuonna 0 euroa.
http://www.directa.fi/yritykset/7944605/Tmi Niko Nousiainen/