kiva pikku episodi---mulle se oli suuri, elämää suurempi spektaakkeli. Ei ihmekään, ettei siitä mitään sitten tullutkaan. Mutta mä rakastuin sinuun ! Mut sitä mä en ikinä sulle tule kertomaan.
sulle se oli vain
mun salaisuus
20594
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
saakkaan minua,kun et kerro.
tuntuu samalta että olin helposti korvattavissa
helposti korvattavissa.mutta en jaksa yksinkään olla.
Ei sun tarvitse tullakaan kertomaan, lähetät vain yhden tekstarin mulle.
Ja sit mä tuun sun luo kertomaan rakkaudestani ja se on sitten menoa. Meillä molemmilla, nimittäin yhteiseen Onneen ja Elämään...!!!
mä en tiedä enää kelle vastaan, mutta hän oli = kaikki mitä halusin, mutta harmi ettei se mies ollut aloitteellisempi :/
Kaikki meistä miehistä ei ole aloitteellisia silloin, kun näkee onnistumisen mahdollisuudet heikoiksi syystä tai toisesta.
En itsekään ole, vaikka kuinka olisin ihastunut. Joskus olen ollut, mutta ehkä en kohdallasi jostakin syystä.
Mielestäni kuitenkin viestitin sinulle ihailustani, mutta en saanut minkäänlaista vastakaikua, joten en enää halunnut enempää nolata itseäni.
vain niin ujo vaikka ikääkin on, että en uskaltanut sinule enempää näyttää, kuinka paljon sinusta välitän, kyllä minä huomasin, kuinka sinä yritit minulle sen näyttää, mutta sano se minulle tuolla oikessa elämäsä, elä täällä
pitäisi tehdä, ett sun kaltaiset miehet uskaltais tehdä aloitteen?
Ja mitä sanot niille, jotka sanoo, että jos mies ei tee aloitetta ei voi mitenkään olla oikeasti kiinnostunut, koska mies voittaa aina ujoutensa naista tavoitellessaan. Jos ei voita, ei ole oikeasti ihastunut.???
"love u"! tossa sulle kysymys oheisessa viestissä.
Ei se ny noi mee, joskus vaa tietää että parempi pysyy pois ja antaa kauniin kukan kukkia...
on parempi jättää tekemättä aloite? Parempi kenen kannalta?
Ei hän täällä varmaan pyöri, niin uskoisin.
Yritän unohtaa, joskus silti olet mielessäni.
Oot niin ihku kuitenkin.
Eihän se mikään spektaakkeli viellä ollut! Seuraavalla kerralla jo voisi ollakin jos kumpikin koko sydämmestään antautuisi rakkaudelle. Nyt jotain valuu hukkaan hissukseen. Hankalaa on ilman ja ilman olen.
No tee sit jotain sen eteen! Ihan siellä oikeessa elämässä......
Jonakin päivänä kerron rakkauteni sinulle.
Vai ehditkö sä ensin?
Niin ja ihan IRL.
usein menee..."Jos rakastat sä miksi pelokkaasti kuiskaat ne tunteet heränneet"
Olihan se suuri spektaakkeli, mulle oikeesti tärkeä.
Sinä siis.
Olin ihastunut ja luulin sinunkin olevan.
No, olin väärässä.
Tietäisitpä mitä kaikkea tästä "pikku episodista" on minulle aiheutunut. . Ihan kuin joku jäsenistäni puuttuisi. Ei ole vielä päivää tullut, etten ajattelisi sinua. Mutta vihjailevasti kerroit, ettei tässä elämässä ole enää aikaa yhteydenpidolle. Kyllä olen tehnyt työtä sen eteen, etten vain kirjoittaisi sinulle. Olet vain niin tärkeä ja rakas minulle. Tuli tälläinenkin asia koettua. Olen tallettanut muistoihini kaiken mitä sinusta tiedän ja usein ajattelen miten sinulla menee. Varmaan toivottavasti lähelläsi on ihminen joka välittää. Minä ajattelen ja välitän täältä jostain.
Joskus katselen taivaalle kuuta ja tähtiä ja ajattelen, että saman tähtitaivaan alla ollaan.
Olet sellainen ihminen, joka saa tai sai minut ajattelemaan elämää mennyttä ja tulevaa ja käymään kivun rajoilla ajattelussani.
En ymmärrä onko tämä sellaista sielunystävyyttä minun puoleltani. Sinusta en tiedä, mutta rakas kuitenkin tulet olemaan aina. Suuri ja tärkeä salaisuus.
Kirjoitin tämän sinä muodossa, koska helpompaa. Menen jatkamaan elämääni. Kirjoitettuna asiat, vaikka tänne ilman sen ihmeellisempiä tunnisteita. Olen kuitenkin yksin näin suuren ja paljon vaikuttavan asian kanssa. Hyvää sunnuntai päivän jatkoa juhlijoille.
Hyvin kirjoitettu.
"en koskaan unohda": Oletko aivan varma tämän toisen "vihjailusta", että hän todella haluaa menettää sinunkaltaisen "ystävän"? Jos tuollainen tilanne olisi omalla kohdallani, niin haluaisin olla 150 % varma asiasta... Ja mieti, entä jos olet väärässä, miten paljon silloin menetät?
Kirjoita hänelle ja varmista asia, sinulla ei ole mitään menetettävää! Näin saat myös rauhan itsellesi, oli se vastaus mikä tahansa ja asia ei jää kalvamaan mieltäsi...