Kuinka kauan persoonallisuushäiriöinen

narsisti saa johtaa Heinolaa ja laittaa asiat täysin solmuun?
7342
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Hei Heinolan mies? Mikset saa naista?

Äänestä

heh heh hee

Äänestä

Ei kauaa. Hallituksella oikeus äänestää Rinnevaara ulos kaupungista. Toivottavasti älyävät ennekuin Tita ehtii ensin potkia muut..

Äänestä

Kainuulla murheena Talvivaara ja Heinolalla Rinnevaara. Kumpi lienee suurempi vaara. Kainuun ongelma kyllä helpottamassa. Olisipa Heinolankin.

Äänestä

Kumpikin vaara valuttaa paskaa ympäristöön.

Äänestä

Voi teitäkin siellä Heinolassa. Kummastuttaa kun lukee eläkkeelle jääneen johtajan kommentit. Onko näin että sekametelisoppa oli valmis jo ennen Rinnevaaran tuloa ,ei näin lyhyellä ajalla hän ole sekoittanut asioita ,vaan on järjestyksen ja säästäväisyyden perikuva. Siitäkööhän se nyt kenkä puristaa .Edellisessäkin paikassa tehokas taitava ja taloutta ymmärtävä ja erikoisesti tilinpäätös ja budjetti asiat hallitseva ja kirjaamattomat ja erilaiset poikkeamat heti huomaavana jäi haaviin Lentokentän hoitamattomat asiat. Lähes kymmeneltä vuodelta,voi sitä sekasortoa mikä siitäkin on seurannut. Mutta Rinnevaara on syytön näihinkin sotkuihin .Kiitokset voisi näin sivustakin antaa ja kehoittaa muitakin vastaavaan.
On siellä varmasti vaikeeta koska paljon on ollut eri johtotehtävissä henkilöitä ,jopa useita kaupunginjohtajia, taisi olla henkilöstöpäällikkönä laki immeinen ,ei edes hän hallinnut tilannetta,ja aatelkaapa montako hallitustakin mahtuu jne.
Mutta meidän kuntalaisten kannattaa olla kiitollisia meitä vartenhan on hyvä kun asiat selviää ,mutta työntekijät haluaa varmaankin valtaa käyttää ja johtoporras osaalueillaan ei tarkkailijoita kaipaisi.Asia on kuitenkin yksiselitteinen Johtaja on johtaja koko konsernissa ja hänen johdollaan edetään ja hallitus on päättämässä esitykset ja huolehtimassa täytäntöönpanot ja korkeinta valtaa pitää valtuusto.

Äänestä
  • Haloo! Johtajaa tänne on kaivattukin mutta Rinnevaara ei osaa johtaa! Alkeellisimmatkin asiat jääneet tekemättä. Eikun kuutamolle ja ÄKKIÄ!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Heinolan mies kirjoitti:

narsisti saa johtaa Heinolaa ja laittaa asiat täysin solmuun?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu