Totuus yllätystodistaja Sahakankaasta

Nythän on niin, että:

Jos Sahakangas valehtelee, hän on rikollinen harhauttaja

Jos Sahakangas puhuu totta, poliisin pitäisi tutkia hänen, Jäppisen ja muiden mahdollinen osuus murhiin.

Mitä tekee Tuominen?

"Kerro Nissestä" "Joo mä uskon"

Vitsi poliisiksi!
151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Totta turiset. Jattalla piti olla kuvia kellarissa, mutta kyrrrpänaamat eivät edes hakeneet niitä!

Jännää!!1

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oikeutta rakastava kirjoitti:

Nythän on niin, että:

Jos Sahakangas valehtelee, hän on rikollinen harhauttaja

Jos Sahakangas puhuu totta, poliisin pitäisi tutkia hänen, Jäppisen ja muiden mahdollinen osuus murhiin.

Mitä tekee Tuominen?

"Kerro Nissestä" "Joo mä uskon"

Vitsi poliisiksi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu