Aina kun herään aamulla, kurkku on kipeä ja nenä ihan tukossa. Mistäköhän tämä mahtaisi johtua? Sängyssä jotain vikaa? Kyllä minä vaihdan vuodevaatteet kerran viikossa tai parissa.
Nuhainen olo nukkumisen jälkeen?
13
10397
Vastaukset
- veikkaa että
sulla on nuha ja kurkku on kipeä.
- levottomat jalat
Käytä hyvä ihmiin villasukkia nukkuessasi! Miä käytän niit ympär vuoden. Heitän ne pois aina herättyäni.
- ehdotus100
Entä jos Laitat ikkunaa hieman raolleen yön ajaksi. Onko mahdollista että asunnon ilmastointi ei pelaa ja ilma on "tunkkainen".
- pahnukkua
Ilma ei kierrä kunnolla. Ikkunan avaaminen ei auta. Mutta miksi nuha ei ole silloin, kun muuten istun monta tuntia samassa huoneessa?
Ja tätä on tapahtunut ainakin muutama vuosi putkeen. - lavfpxpsbsox
Minä kärsin siitä, että toinen sierain on aamuisin tukossa. Äidilä ja enollani sama vaiva. Se voi näköjään kulkea suvussakin
- merkillistä!
Jostain merkillisestä syystä nenän kautta hengitys päsähti päälle vasta kuluvan marraskuun aikana. Aamulla kuitenkin heräsin suu kuivana kuin kaskenpolttajan hattu.
Herättyä olikin sitten aamulla vähän aikaa pikku nuha päällä. - Ärsytys
Sama täällä
- Nightys
Tämä on aika tyhmä kysymys, mutta onko tyyny tarpeeksi paksu? Ainakin minulla on nenä aina tukossa, jos tyyny on liian lättänä.
- pahnukkua
No onhan se kohtuullisen paksu. Mutta kurkku on myös limainen ja kipeä.
- ....
Käytäppä patja ja tyyny pakkasessa, vaikkapa 10 tunnin verran.
- rolle9
Sul kämpäs KUIVA ILMA ,sama tääl meinaa....ILMANKOSTUTIN ostoslistalle!^^
- getrgrsrw
Millaista tyynyä käytät? Itse kärsin aikaisemmin aamuisin tukkoisesta nenästä, käytin tällöin untuvatyynyä. Kun vaihtoi erilaiseen, loppui tukkoisuus
- agrhtrytjkyuj
Uniapnea? Itsellä aina nenä tukossa aamuisin ja kurkku välillä kipeä. Tuollainen tauti todettiin. On perinnöllinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053101Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391590Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus921442- 891349
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461304Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1521219Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121168Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze123999Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89912Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44793