Pitäisi olla onnellinen

onnellinen(ko)

Olimme todella lähellä erota mieheni kanssa. "Huonoa aikaa" oli n. pari vuotta. Sitten eräänä päivänä olimme melkeimpä jakamassa omaisuutta, kun vihdoin mieheni tajusi mistä huono oloni johtuu.. vaikka olin sitä yrittänyt useamman vuoden puhua.. Nyt sitten päätimme yrittää vielä kerran.
Olen iloinen tästä ratkaisusta, mutta en vaan osaa/uskalla heittäytyä taas täysillä mukaan. Jatkuuko tämä meidän onni, vai joudunko taas kerran pettymään? Kuka voisi auttaa ja kertoa miten saan ajatukseni mukaan tähän yrittämiseen?

1

51

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      minulle nousee lapsiasia mieleen. uskoisin myös, että teitä kahta viehättää erilainen asuinympäristö.

      edelleen, näitä kahta ajatusta pyöritän mielessäni. sinun miehesi näkyy minulle rehellisenä ihmisenä, hän katsoo sinua suoraan silmiin. mutta hänen silmänsä harottavat myös asuntoasiaan, ehkä yksi mahdollisuus olisi, että on kysymys perintötilasta, tai peritystä talosta, jotakin siihen suuntaan.

      tämä paikka ei kuitenkaan ole siinä lähellä, missä nyt koti on. sinä et taida olla samaa mieltä. sitten näen tuon lapsen, joka on rakkauden hedelmä. häntä kohtaan teillä on myös erimielisyyttä.

      näen yksinäisen tien, mikä ei johda minnekään. kannattaako sitä kohti lähteä taapertamaan? te olette älykkäitä ihmisiä kumpikin.
      sanon raa'asti, että tämä onni ei voi jatkua ilman luopumista. ja luovuttaminen tekee kipeää.
      en tosiaan osaa sanoa onko juttuni vain kuvainnollista tarinaa, mutta te olette sellaisessa risteyksessä, että tätä ei voi jatkua pitkään. on avattava putket.

      t. Keskiyö

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      2037
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      850
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      52
      766
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      43
      682
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      43
      661
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      624
    7. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      606
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      564
    9. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      546
    10. 48
      541
    Aihe