Ei jaksa hymyillä

Ennen papupata, nyt pohjaan palanut hapan liemi joka karkoittaa kaikki ympäriltään. Ei vain jaksa, ei ole mitään syytä iloita. Joskus entinen minäni vähän yrittää nousta pintaan, mutta se vaatii liikaa voimia, ei tämän elämän näin pitänyt mennä!
11241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kyllä se vielä iloksi muuttuu.

Äänestä

ihmiset ovat kusipäitä ,vältä ihmisiä.

Äänestä

mun sydämen ja ilon lyttäs yks....silti oon ilonen mut en nii ilonen ku voisin :)

Äänestä

Muistan tuon tunteen silloin, kun olimme vasta eronneet. Mutta aika pian se muuttui ikäväksi, jota tunnen vain omissa oloissani. Muiden seura on juuri se pelastusrengas, ja tiedän, että jonain päivänä kaikki paska on takana päin.

Äänestä

uutta suoleen niin vanha kuolee, vai miten se menikää??

Äänestä

Illat yksin miettien, yöt yksin valvoen ja miettien, töissä ei ajatus kulje kun väsyttää ja miettii miksi kaikki on mennyt näin, sieltä taas yksin kotiin miettimään miksi tämä on tällaista. Ei helvetti jaksa enää.

Äänestä

Tuttu tunne..aika syvältä.

Äänestä

Peilistä katsoo totinen ja parissa vuodessa 10 vuotta vanhentunut mies.

Äänestä
  • :(

    Äänestä

  • Usko silti, että kaikki muuttuu vielä. Keksit ratkaisun, toivut, tulee uusi onni, tai palaatte yhteen ikävöimäsi kanssa.

    Itse olen miettinyt synkkiäkin hetkiä kaivaten, ne kuuluivat rakkauteen. Silloin meillä oli vielä yhteys. Sen katkettua jäi rakkaus, mutta erilaisena kuin ennen. Haaleana muistona, mutta siellä se elää. Ilo on kuitenkin palannut. Ja toivo.

    Äänestä

Muistan Miehen, jonka silmissä paistoi pakahduttava ilo.

Kun kohtasin hänet uudelleen, hänen katseensa oli niin erilainen kuin muistin.
Katsoimme pitkään, kunnes jokin häivähti, hetki lyhyempi kuin silmänräpäys.

Jos saisin taas soittaa hänelle biisin, se olisi tämä.

http://www.youtube.com/watch?v=FyAtNTdh-eU

Äänestä

Kommentoi aloitusta


olla iloinen kirjoitti:

Ennen papupata, nyt pohjaan palanut hapan liemi joka karkoittaa kaikki ympäriltään. Ei vain jaksa, ei ole mitään syytä iloita. Joskus entinen minäni vähän yrittää nousta pintaan, mutta se vaatii liikaa voimia, ei tämän elämän näin pitänyt mennä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu