Lenita T

Lenita komppaa pääministeriä ja haluaa äidit pois lastensa luota. Vieraiden äitien hoidettaviksi. Lasten asiallahan hän eduskuntaan pyrki?
4114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hyvä vaan jos ne läskit sohvaperunat ja siiderivalaat saadaan yhteiskunnan varoja kuluttamasta takaisin työelämään.

Äänestä

Kaksipiippuinen juttu. Jos äidit lähtee osa-aikatyöhön hyvin piakkoin lapsen syntymän jälkeen, niin silloin tarvitaan päivähoitopaikkoihin lisää resursseja, eli tiloja ja hoitajia. Se ei ole halpaa ja tämä toiminta on jo nyt alimitoitettua!!! Syö sis joka tapauksessa yhteiskunnan varoja, ehkä enemmän kuin äideile maksetut tuet kotiin... Kokoomus kyllä osoittaa oikean olemuksensa, kun julkisuuteen pullahtelee köyhälistön tappamista sukupuuttoon, äitien lähdettävä kerryttämään verokassoja heti synnytyslaitokselta. Normaalit arvot haihtuvat kokoomuslaisen rahanahneuden tieltä. Huomattu kunnallisesti, kuin valtakunnallisella tasollakin.

Äänestä

Kun kurjalisto on tapettu sukupuuttoon, niin mistä kokoomus kaivaa itselleen orjia.
Saavat rikkaat sitten tapella keskenään kuka ketäkin palvelee..

Äänestä
  • Kokoomuksen tavoite hankkia äideille huonostipalkattua osapäivätyötä. Sillä ei edes elä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vaunu heiluu kirjoitti:

Lenita komppaa pääministeriä ja haluaa äidit pois lastensa luota. Vieraiden äitien hoidettaviksi. Lasten asiallahan hän eduskuntaan pyrki?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu