Moi, täällä tuleva 19-vuotias ''teiniäiti'' vailla ikäistään samassa tilanteessa olevaa seuraa. Omat kaverit ja tutut kun ei oikein ymmärrä tätä mun tilannetta ja olis hauska vaihtaa kokemuksia yms yms (puhua siis tottakai muustaki ku vauvoista ja masuista :)).
helsingissä teini-äitejä!
''teenagedream''
11348
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ite oon Vantaalta, ja 19-vuotias yksinhuoltaja. Ilman kavereita minäkin lähestulkoon.
moikka. itse olen 20v ja kahden lapsen äiti. ja espoossa asustan.
Ehkäisy ja abortti on kekesitty :)
No sähän se oot kypsä. Miks ihmees pitäs jos on halunnu lapsen?
Hei olisi mukava jutella kanssasi etsin myös uusia tuttavia ja juttu kaveria kenen kanssa voisi puhua omista asioista ja myös lapsesta ja jakaa kokemuksia yms.
Olen itse joulukuussa 21täyttävä tuleva äiti kenellä on maaliskuussa laskettua aika ja joka tarvitsisi juttu kaveria=) toivottavasti olemme yhteydessä.
Oii ihanaa kun löytyi muitakin samassa tilassa olevia :)
Mulle voi pistää s-postii osotteeseen [email protected], myöhemmi tietenki facebookissa yms. :)
Täällä 20v. eronnut 1,5v. lapsen äiti (asun tosin nykyään uudessa parisuhteessa) Vantaalta, kavereita ei oikeastaan ole, ja ne harvatkin on lapsettomia ja jutut "hieman" erit.. Eli jos täällä vielä joku kaipaa ystävää, niin laitelkaa mailia [email protected] :)
18v avoliitossa asuva 10kk tytön äiti ilmottautuu :)
Tyttöjen talo ja avoin äiti ryhmä alle 21v. äideille ja lapsille torstaisin klo.10-12
Pienperheet.fi
päksy.net olohuoneet :)
Tyttöjen talolla on myös suljettuja ryhmiä odottaville ja jo synnyttäneille alle 21-vuotiaille.
Täällä olis myös 18v avoliitossa asuva 1v 3kk tytön äiti :) helsingistä! :)