Anaalitapin tai dildon puhdistaminen

Tappi hakusessa

Kuinka hyvin tappi tai dildo pitää tai kannattaa pestä käytön jälkeen, esim jynssääkö sitä saippualla niin kauan et ei haise yhtään millekkä vai ihan kerran vaan saippual huuhtasee?

10

7282

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 543ytretreyg

      Jotain silikoni- yms tappeja ei saa saippualla pestä, ei tee hyvää sille pinnalle. Näin oon käsittänyt. Siksi onkin noita sexlelujen puhdistusaineita. Niissä esim. alkoholia, joka desinfioi samalla. Tärkeää toi on ainakin peppuun tungettavissa leluissa. Pímppileluille voi riittää ihan vesikin...

    • tappi takapuolessa

      Yleensä riittää hyvin, kun sen nuolee puhtaaksi ; )

      Itse olen käyttänyt kaikkiin materiaaleihin normaalia käsienpesusaippuaa ja hyvinä on pinnat pysyneet. Voimakkaita pesuaineita kyllä välttäisin.

      -----------------------------------------------------------------------------------------------------------
      hyvä dildo - parempi mieli

      • y5jgfhg

        Taitaa tuo nuorempi polvi pian luulla, että "from ass to mouth" on ihan normikäytäntö seksissä kun pornossakin se hoidetaan silviissiin.


      • Anonyymi

        Mitäs vittuu minkälaisen pahnueen oot saanu emakko aikaiseksi.


      • Anonyymi

        Rane, kasva aikuiseksi.


    • LäheltäSeuraaja

      Jotkut kotimaiset pornon ammattilaiset kuulemma desinfioivat myös kuumalla/kiehuvalla vedellä (menee kaikki pöpöt sillä pois). En osaa sanoa, voiko silikonipintaiset laittaa kuinka kuumaan kylpyyn?

      • Anonyymi

        Mitäs possuilet.


    • Max-Ppppppp

      Lateksipintainen lelu kuten pumpattavat Fanny Hill tappi voi ottaa itseensä ikävästi hajua. Jellylelujen ongelmana taasen on se, että niiden pinnan pieniin huokosiin vjää bakteereita. Huokoset ovat peräisin pinnan lähellä olevista ilmakuplista materiaalissa. Kaikkia näitä on käytetty ja jälkeenpäin pesty ensin vedellä ja saippualla ja paperikuivauksen jälkeen vielä sumutettu reilusti neoamiseptilla.

      Itse laitan nykyään anaalikäytössä olevan lelun päälle kondomin. Sellainen helpottaa huomattavasti lelun puhtaanapitoa. Huokeita kondomeita löytyy esimerkiksi Lidlistä.

      Seksilelujen käyttäjälle yleispuhdistusaineeksi sumutinpulloon apteekista Neoamiseptia eli 60 % isopropyylialkoholia. Se on osoittautunut hyväksi lelujen puhdistusaineeksi ja sitä voi käyttää myös esimerkiksi Fleshlighttien ja muiden saippuaa sietämättömien kapistusten puhtaanapidossa. Aine haihtuu nopeasti ja lelun pinta kuivuu samalla.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Arimmat materiaalit kannattaa jättää peppuun työntämättä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1855
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      924
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      764
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe