Anaalitapin tai dildon puhdistaminen

Tappi hakusessa

Kuinka hyvin tappi tai dildo pitää tai kannattaa pestä käytön jälkeen, esim jynssääkö sitä saippualla niin kauan et ei haise yhtään millekkä vai ihan kerran vaan saippual huuhtasee?

10

6706

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 543ytretreyg

      Jotain silikoni- yms tappeja ei saa saippualla pestä, ei tee hyvää sille pinnalle. Näin oon käsittänyt. Siksi onkin noita sexlelujen puhdistusaineita. Niissä esim. alkoholia, joka desinfioi samalla. Tärkeää toi on ainakin peppuun tungettavissa leluissa. Pímppileluille voi riittää ihan vesikin...

    • tappi takapuolessa

      Yleensä riittää hyvin, kun sen nuolee puhtaaksi ; )

      Itse olen käyttänyt kaikkiin materiaaleihin normaalia käsienpesusaippuaa ja hyvinä on pinnat pysyneet. Voimakkaita pesuaineita kyllä välttäisin.

      -----------------------------------------------------------------------------------------------------------
      hyvä dildo - parempi mieli

      • y5jgfhg

        Taitaa tuo nuorempi polvi pian luulla, että "from ass to mouth" on ihan normikäytäntö seksissä kun pornossakin se hoidetaan silviissiin.


      • Anonyymi

        Mitäs vittuu minkälaisen pahnueen oot saanu emakko aikaiseksi.


      • Anonyymi

        Rane, kasva aikuiseksi.


    • LäheltäSeuraaja

      Jotkut kotimaiset pornon ammattilaiset kuulemma desinfioivat myös kuumalla/kiehuvalla vedellä (menee kaikki pöpöt sillä pois). En osaa sanoa, voiko silikonipintaiset laittaa kuinka kuumaan kylpyyn?

      • Anonyymi

        Mitäs possuilet.


    • Max-Ppppppp

      Lateksipintainen lelu kuten pumpattavat Fanny Hill tappi voi ottaa itseensä ikävästi hajua. Jellylelujen ongelmana taasen on se, että niiden pinnan pieniin huokosiin vjää bakteereita. Huokoset ovat peräisin pinnan lähellä olevista ilmakuplista materiaalissa. Kaikkia näitä on käytetty ja jälkeenpäin pesty ensin vedellä ja saippualla ja paperikuivauksen jälkeen vielä sumutettu reilusti neoamiseptilla.

      Itse laitan nykyään anaalikäytössä olevan lelun päälle kondomin. Sellainen helpottaa huomattavasti lelun puhtaanapitoa. Huokeita kondomeita löytyy esimerkiksi Lidlistä.

      Seksilelujen käyttäjälle yleispuhdistusaineeksi sumutinpulloon apteekista Neoamiseptia eli 60 % isopropyylialkoholia. Se on osoittautunut hyväksi lelujen puhdistusaineeksi ja sitä voi käyttää myös esimerkiksi Fleshlighttien ja muiden saippuaa sietämättömien kapistusten puhtaanapidossa. Aine haihtuu nopeasti ja lelun pinta kuivuu samalla.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Arimmat materiaalit kannattaa jättää peppuun työntämättä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      74
      5578
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3111
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2694
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2062
    5. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      27
      2055
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      1869
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      99
      1839
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      174
      1772
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1478
    10. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      17
      1248
    Aihe