Seksi

keskenmenon jälkeen

Kuinka pian keskenmenon jälkeen olette "uskaltaneet" harrastaa seksiä? Oletteko käyttäneet kondomia keskenmenon jälkeen?

Itsellä keskenmenosta nyt kaksi viikkoa ja vuoto on jo lähes lakannut. Enää aavistus ruskehtavaa vuotoa silloin tällöin... Neuvolassa suositellaan odottelemaan yhdet kuukautiset ennen uutta yritystä, mutta malttia ei olisi odotella. Silti mietityttää, miten pitkään kohtutulehduksen vaara on olemassa. Uskaltaako jo nyt puuhastella ilman kondomia?!

2

245

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Werty

      Itseäni mietityttää sama?

      Itselläni keskenmenosta aikaa nyt 6pvää ja on sitä seksiä tullut jo harrastettua, tosin varovasti kylläkin, nyt tietysti mietityttää onko tästä haittaa ja kuinka paljon? Meillä molemmat aina ollut aktiivisia seksin suhteen :P Kondomia ei ole käytetty, mutta muuten varovasti sen suhteen. Niin kauan oltu ilman ehkäisyä, että tuntuu vähän hassulta ajatus että nyt pitäisi käyttää.

      Kohtutulehduksesta ajattelin kuitenkin kysyä ja varmistua viimeistään siellä jälkitarkastuksessa, toki aikasemmin jos oireita tulisi.

    • Keskenmenon jälkeen

      Siirrän tän keskustelun aloituksen myös tuonne odottajien puolelle, kun siellä tuntuu olevan enemmän lukijoita. Jospas saadaan sieltä lisää ajatuksia asiaan. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      124
      1476
    2. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      98
      1168
    3. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      136
      1122
    4. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      52
      1063
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      100
      766
    6. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      67
      743
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      25
      736
    8. 34
      728
    9. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      26
      629
    10. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      9
      625
    Aihe