Johtuuko se siitä että yhden Audin hinnalla saa nykyään kaksi oikeaa autoa? Vai johtuuko se siitä että Skodakin on jo Audia laadukkaampi auto vaikka (tai juuri siitä syystä) on itäblokissa tehty?
Johtuuko se kenties siitä että nykyään tiedostetaan Audin olevan tyhmä ostos ja audisteja siis pidetään tyhminä.
Johtuuko se siitä että vain tyhmä maksaa neljästä metallirinkulasta, jotka nekin taitavat olla muovia nykyään?
Johtuuko se siitä ettei volkkari osaa enää tehdä edes pientä ja kestävää bensaturboa?
Mistä johtuu?
Johtuuko se kenties siitä että nykyään tiedostetaan Audin olevan tyhmä ostos ja audisteja siis pidetään tyhminä.
Johtuuko se siitä että vain tyhmä maksaa neljästä metallirinkulasta, jotka nekin taitavat olla muovia nykyään?
Johtuuko se siitä ettei volkkari osaa enää tehdä edes pientä ja kestävää bensaturboa?
Mistä johtuu?
Vastaukset 13
Vanhimmat
noiden summa, muitakin syitä kyllä on ylenmäärin
No jopas ollaan taas kateellisia audille. FAKTAA on että audi on ylivertainen tuote laadultaan, kestävyydeltään, ulkonäöltään, huolettomuudeltaan ja kaikkiin noihin ominaisuuksiin nähden vielä edullinenkin.
Plussana kaiken tuon päälle on kiva aamuisin katsella naapurin kihisevän kateudesta kun työntelee omaa bemariaan liikkeelle.
Olishan se nyt varsin outoa jos joku olis toiselle kateelinen autosta.
Siis ihan oikeasti sinä kirjoitat alunperin minun käyttämälläni nimimerkillä viestejä ja sitten vielä vastaat niihin samalla nimimerkillä, mutta eriävällä mielipiteellä. No, onhan siinäkin elämäntehtävää kerrakseen, että häiriköi työkseen netin keskustelupalstalla.
Eipä näitä juttuja taida moni lukea meidän lisäksi, eli et kovin montaa ainakaan hämää. :)
Kukas tässä nyt oikein niitä nimimerkkejä varasteleekaan... no ei se minua kiinnosta, minun Audini lähtee vaihtoon ja uusi ei taatusti ole Audi.
rekisteröity tuo AudiA5 niminerkki, joten taitaa olla kyllä saman henkilön sekoiluja nuo kirjoitukset. Ei kai tuo muuten ole mahdollista.
Mistähän päin tämä A5 mahtaa olla? Tunnistaako esim naapuri tms. Lähtee aamulla audilla hymyssä suin ajelemaan ylpeä ilme kasvoillaan ja tulee jossain vaiheessa takas itkien ja häpeissään. Onko esim. Lapinlahti tai Moisio lähellä? Hehheh.
Eikös nää audimiehet jostain perähikiältä nykyään... urbaanit ajaa laatuautoilla...
Kyllä vaan monet on kun on kateellisia Audille ja Audisteille mulla oli ennen toisen merkin Preemio auto joka kallis ja ihmiset eivät välittäneet mut nyt kun on Huippu laatu Auto ja neli veto systeemi elikkäs Audi niin jopa ovat kateellisia
harva enää on Audille kateellinen, Audihan on nykyisin lähinnä pirkka-skoda, jonka moottorit pettävät ja öljyt vuotavat.
Maailmalla laatumerkit tiedetään ja ne ovat Mercedes-Benz ja BMW.
Audeilla ajavat talouselämämme vaikuttajat ja älykkäät ihmiset. Älykkäät ihmiset eivät haaskaa aivokapasiteettiaan kyykytyksiin tai edes niistä puhumiseen.Provosoijan elämästä puuttuu yksi tärkeä ainesosa eli suola. Elämänsuolan puuttuessa ei elämänjanokaan yllätä ja täällä provoillessa kuluu vuorokaudet elämän valuessa hukkaan.
premium-merkistä perusvolkkariksi.
Tällaiselleko pitäisi olla kateellinen??
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=0H8S-rC_nP0