Onko tänne koskaan lestadiolainen kirjoittanut?

Yritin noiden Maijojen seasta valikoida, mutta luovutin, kun kukaan ei saarnaa syntejä anteeksi.


Montako teitä on täällä, vai onko ne ketkä on jotakin muuta lahkoa?
15180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Kyllä tänne Hemesti joskus. Tosin ei ajattelemallasi tavalla syntejä anteeksi saarnaamalla, ainakaan pyytämättä ja yllättäen. Jokunen esikoinen ja pikkusellanenkin piipahtelooooooo...

Äänestä
  • Kiitos, että haistoit tallin hajun.

    Äänestä

Minä olen uskovainen Jumalan lapsi.

En pidä lasten raiskaajista tai rikosten salaajista tai rikosten uhrien halveksijoista/ivaajista/panettelijoista, enkä myöskään uhrien vaientajista, enkä uhrien uskonelämän mitätöijistä.

SRK häviää tämän

En aio nukkua lainkaan

Olen täällä kellon ympäri

Äänestä
  • sinun vanhoillislestaadiolaisuus on uhtä kaukana kuin auringonvalo pimeydestä

    Äänestä

""kun kukaan ei saarnaa syntejä anteeksi.""

Ei se ole välttämätöntä, koska uskomalla Jeesukseen Kristukseen, että Hän on ne jo puolestasi sovittanut, niin se riittää, niinkuin Ev. Lut. kirkkomme opettaa.

Äänestä
  • Kysyttiinkö avauksessa mikä sinulle on tärkeää?

    Kes

    Äänestä

Kyllä on!

Kuuleppa hyvä Maijjojen seassa kömpivä!

Ongelma ei ole Syntien anteeksiantamuksen todistuksessa, vcaan siinä, ...

.. ETTÄ SANAA SYNTIEN ANTEEKSIANTAMISESTA EI OLE PYYDETTY.

Niin naurettavaa kun se onkin, niin ei sinullakaan arvoisa avaaja ollut syntiä katumisen vertaa. Niin on vahva omavanhurskaus sinullakin, että lemu haisee tänne asti lankoja pitkin. :-))))))

Äänestä
  • Minäpä kaikkien mieliksi pyydän sanaa. Mitä vähemmän siinä on tavuja, sen ytimekkäämpi.

    Äänestä

Miksi sinne pitäisi kirjoittaa?

Keskity avauksissasi vain palstan aiheeseen!

Äänestä

Minä ainakin kirjoitan tänne.

Äänestä
  • Siis kirjoitan tänne nimimerkillä "wanha waimo".

    Äänestä

Ei ole tammisaarelle sitten annettu henkienhaistelunlahjoja, kun et tunnista uskovaisia kommenttien perusteella. Toista se oli 70-luvulla. Lempäälässäkin nenäkarvat vain vinkuu kuin ihmisiä jaotellaan Helvettiin ja Jumalan valtakuntaan.

Äänestä
  • Samoin sairastan.

    Äänestä

Saat uskoa Saunavihdan nimessä ja löylykauhan vedessä kaikki tuskan hiet anteeksi!

Äänestä

Ei täälllä saa saarnata syntejä anteeksi.
Voittonen on kieltänyt sen, kirjoitetusta sanasta ei saa uskoa syntejä anteeksi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


tammisaari kirjoitti:

Yritin noiden Maijojen seasta valikoida, mutta luovutin, kun kukaan ei saarnaa syntejä anteeksi.


Montako teitä on täällä, vai onko ne ketkä on jotakin muuta lahkoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu