Leijonat avatkaa minulle leijonamiehen käytöstä.

Yhtä kiihkeä luonne

En ymmärrä hänen käytöstään ollenkaan. Tiemme siis erkani kesän alussa hyvin intohimoisesta suhteessa jossa tunnelatausta on todella paljon. Kummallakin on ollut suunnaton ikävä toinen toistensa luo kokoajan. Itse olen käynyt tätä surua läpi jo keväästä asti, mutta edelleen vaan rakastan tätä miestä entistä enemmän. Joka päivä kun elän tiedän entistä varmemmin, että hän on se elämäni ''järjetön'' ja hulluin rakkaus. Rakastan häntä niin intohimoisen paljon, että pää ei enää kestä.
No joka tapauksessa aiheeseen, hän esitti hyvin nopeaa eron jälkeen, että hän on päässyt yli ja liikkui uuden naisen kanssa, mistä minä tietenkin olin todella pahana ja vihaisena. Kannoin vihaa hänelle todella kauan. Emme puhuneet pariin kuukauteen ollenkaan, kunnes kohtasimme sattumalta yleisellä paikalla ja hän tuli minulle juttelemaan. Enää ei samaa naista näkynyt ja naisia on vaihtunut hänen elämässään hyvin tiuhaan. Lisäksi entiseen verrattuna hänen vapaa-ajan käytöksensä on muuttunut todella paljon. Nykyään ei enää kiinosta baarit siinä mielessä kuten ennen ja hän on alkanut urheilemaan todella paljon. No kuitenkin näkemisen jälkeen sorruin laittamaan hänelle viestiä myöhemmin samalla viikolla. Näimme juurikin heti ja meillä on ollut siitä lähtien seksiä melko säännöllisesti. Rakastan häntä jokaisen kerran jälkeen enemmän ja enemmän, mutta se rikkoo minut että tiedän hänellä olevan nyt muita naisia, vaikka he ovatkin yhden illan juttuja ja korkeintaan lohduttajia.

Olemme viestitelleet aina vähän väliä, pääasiassa siksi koska ikäväni on ollut uskomaton ja pakko on ollut kertoa siitä. Myös hän rohkaisujen jälkeen on myöntänyt ikävöivänsä minua.
Olemme keskustelleen monesti yhteenpalaamisesta, mutta hän ei halua, vaikka tiedän hänen ikävöivän todella paljon. Suhteemme siis kaatui hänen ollessaan liikaa muiden naisten perään. Hän ei usko enää suhteemme onnistuvan enää. Itse olisin valmis ollut antamaan kaiken anteeksi ja yrittämään uudestaan. Nyt viimeksi kun näimme, hän oli ollut hyvin ikävissään vaikka naimme sitä edellisen kerran kaksiviikkoa siitä, oli hyvin onnellinen kun olin hänen vierellään ja nukuimme.
Rakastanko häntä siis ihan turhaan, hän ei ole koskaan puhunut tunteistaan yhdessäolo aikanamme, enemmän juuri kehon kielellä osoittanut tunteensa. Mutta olenko tässä turhaan vai voiko hän vielä tulla takaisin. Miten leijonamiehet olette kokeneet erot ja oletteko palanneet todellisen yhtä intohimoisen kumppanin luo takaisin. Meinaan, rakkautta, intohimoa, vihaa, mustasukkaisuutta riittää. Mutta samalla olimme niin hyvä pari.Sovimme toisillemme ja kerkesimme kasvaa kiinni toisiimme. Itselläni ainakin jokainen hetki on tuskaa ilman häntä.
Auttakaa minua, mitä teen tämän asian kanssa ja olenko tässä turhaan. Tuli erittäin sekava viesti, pyydän sitä anteeksi, mutta kun tunteetkin ovat erittäin sekaisin.

1

496

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllä sanoisin että kannattaa katsoa vähän muuallekkin Leijonat ovat petoja pelaamaan kun yksi suttura on takana niin kaksi on edessä sekä paras mahdollinen skenaario on se että välissä on vielä yksi vara sialla jonka luo voi palata jos homma menee vituiksi leijonathan ei osaa olla yksin tai siis ovat mutta koskaan et saa kitkettyä pois leijonan saalistus vittiä ja jos juttu on ollut taka alalla on siihen hyvät syyt no tuohon ainakin lukeutuu monet kaverini jotka ovat leijonia ja vielä perheellisiä miehiä olen myös itse leijona mies ja luettelisin itseni samanlaiseksi toki sekin riippuu vähän iästä mutta kannattaa vähän varoa leijonan kanssa voi palaa näpit sekään ei tietysti auta asiaan että leijonassa on tosi paljo hyviä puolia mutta silti kannattaa raottaa pikkasen niitä vaaleenpunasia linssejä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      240
      4747
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      80
      2285
    3. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      115
      1453
    4. Mahtavaa, Trump pelasti lentäjän, Irania nöyryytettiin

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011917601.html Taas osoitus kuinka ylivertainen maa USA on Trumpin johdolla.
      Maailman menoa
      316
      907
    5. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      71
      833
    6. Keskiviikkona 8.4.2026 se tapahtuu

      Nimittäin tulevana keskiviikkona 8.4.2026 Donald Trump ilmoittaa Naton pääsihteerille että Yhdysvallat eroaa Natosta. N
      NATO
      270
      829
    7. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      112
      746
    8. Rakastin sua niin paljon ettei löydy sanoja sille tunteenpalolle mitä silloin koin

      Sellaista tunnetta ei koe kuin ehkä kerran elämässä. Tuntui, että sekoaa, että menee järjiltään. Tuntui että räjähtää si
      Ikävä
      33
      707
    9. Hitto mulla

      On sinua ikävä ihana.
      Ikävä
      38
      706
    10. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      67
      662
    Aihe