Mun mielest iha ok.Mutta missä on Pärssinen ja Nummelin????ihme veto summaselt jättää petu pois.
Mitä mieltä world cup joukkueest??
Shiru
10785
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Oikeessa olet. Pärä & Petu olis ehdottomasti pitänyt olla joukkueessa. Mielenkiintoni on tosin laskenut ko. cupia kohtaan Karalahden pois jättämisen vuoksi.
USA:n joukkueessa pelaa 3 jannua, joista yksi tappoi joukkuekaverinsa autolla hurjastellessaan, toinen pahoinpiteli sivullisen kapakan jonossa ja kolmas hakkasi hotellin reseptionistin, ja yritti vielä lahjoa poliisin miljoonalla dollarilla. Noihin verrattuna Jeren kesäkaljat eivät tunnu kovinkaan pahalta asialta. Vai mitä?
Iloinen olen toki siitä, että Kara tuli takaisin HIFK:iin.
Sehän oli canadadn joukkueessa se hurjastelija-murhaaja, pahoinpitelijä ja hakkaaja. Usan joukkueessa sentään "kunnon" kansalaisia.
USA ja Kanada ihan yhtä pahoja maita!! ei niillä mitään eroo oo...
... mieltä! Ei sitä voittoa tuu jos ei oo Numpaa kaukalossa!!!
Suomi tippuu pudotuspeleissä oli joukkueen kokoonpano sitten mikä hyvänsä. Suomalaiset ovat ikuisiä häviäjiä, eivätkä osaa voittaa, vaan joutuvat alistumaan oikeiden lätkämaiden höykytykseen ja ampumaan piikkiä suoneen että pysyisivät edes jotenkuten hereillä pelin loppuun asti.
Finnland ist scheisse!Selanne und Koivu ist kaputt und Kapanen hast ein cancerproblemen.Deutschland ist die beste.Marco Sturm&Olaf Kölzig uber alles!
...Oikeessa oot. Se oli Kanada eikä USA. Mun moka. Sorry!
hups hellettä !! Se varmaan on sekottanut summasen kaalin lopullisesti, ottaa ny heleppoheikkejä ko porukkaan; ei puutu kuin tiki ja sonja.
Aina ihme valintoja lähes sama sakki kuin mm-kisoissa ja mikä menestys. Voi v.
..ja Dany Heatley on tämä kaaharimurhamies.
Nummelin liian hidas mutta Pärssinen olisi kuulunut joukkueeseen
Pärällä olisi pyyhitty pölyt jäältä tai tomut laidoista.
Myös kapanen ja hentunen on liian heiveröisiä kapeisiin kaukaloihin. Esim. Timo. Willman tai Ilkka Pikkarainen olisivat olleet hyviä valintoja. Asenteella pitkälle.