Mikä neuvoksi kun vaimoni ei suostu käyttämään ehkäisyä mutta olisi seksin harrastukseen hyvinkin aktiivinen. Lähentelen itse jo viittäkymmentä ja vaimonikin jo päälle neljäkymmentä mutta hänellä kova vauvakuume päällä. Olen tehnyt selväksi että olen liian vanha lisääntymään mutta keskustelu ei johda mihinkään ratkaisuun. Vaimoni mukaan hänekin ystävänsä käyttävät keskeytettyä yhdyntää niin miksei se meilläkin onnistuisi. Olen Hädissäni sitäkin yrittänyt mutta vaimo haluaa kuitenkin saada sisään eikä suostu muihin yhdyntämuotoihin kuin perinteisellä lähetyssaarnaajalla seksiä harrastamaan. Kondoomikaan ei kelpaa sillä sen rengas aiheuttaa kuulemma kipuja emättimeen.
Vaimo kieltäytyy ehkäisystä
Pappa puutteessa
28825
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Mitä, jos kokeilisitte anaalia ?
Käy nipsauttamassa vaimolta salaa pikkuveijareiden valtatie poikki, niin ei tarvi enää huolehtia ehkäisystä.
Tämä. Jos vaimo yrittää huijata noin selkeästi, mikset sinäkin.
älä koskaan pane naista jolla on vauvakuume!!
ITS A TRAP!
Tämä neuvo sopii varmaan aloittajalle, mutta ei kaikille.
Kannattaa siis välttää turhia yleistyksiä, silla monet miehetkin haluavat saada lapsen.
Vasektomia eli sterilisaatio. Tehdään paikallispuudutuksessa ja ehkäisee satavarmasti muutaman kuukauden jälkeen. Ei myöskään aiheuta esim. erektio-ongelmia.
einopetteri on oikeassa, siinä operaatiossa menee alle tunti ja todellakin, seksi on miehelle ihan yhtä hyvää ja voi vapaasti laskea lastit naiseen kuin naiseen. Puudutuksessa se ei tunnu yhtään häijyltä. Spermaa tulee ihan yhtä paljon kuin aiemminkin, kukaan nainen ei voi sitä erottaa koostumuksesta. Eikä paljoo haittaa vaikka joutuu pari päivää kulkemaan väljemmissä housuissa, lopputulos eli vapaa seksielämä palkitsee. Suosittelen ratkaisua jos olet varma ettet haluu enää lisääntyä. Ja jo parin viikon päästä voi varmistaa labratestillä että homma onnistui.
Tuokin on käyty läpi piuhat on katkaistu edellisessä suhteessa mutta nykyinen vaimo halusi lasta ja tehtiin korjausleikkaus. Seurauksena tästä tuli lapsi vaikka itse olin siinä uskossa että ei välttämättä enää onnistu sillä vastauksena oli että siittiöitä oli spermassa mutta vasta-aineita myös joka tarkotaa että oma sperma tappaisi siittöitä. Sen verran spermasta että leikkauksen jälkeen sen rakenne muuttui oleellisesti, vaimokin ihmetteli alkuunsa kun se valui reittä pitkin eikä pysy sisiällä niin kuin normaalisti. Korjauksen jälkeen se taas on huomattavasti kiinteämpää tavaraa. Käsittääkseni leikkaukseen tarvitaan myös vaimon suostumus jota hän ei tule puoltamaan. Luulen myös että lääkärit tulee kieltäytymään sillä leikkauksia on jo näihin palleihin tarpeeksi tehty?
kyllä sinä olet nesteesteeseen joutunut, voimia taisteluun.
Epäilemättä mutta valerielinderman, et ilmeisesti ole kartalla.
Mitäpä tuollaisella vaimolla tekeekään kun on noin kuollutta asentojen suhteen.
Niinpä. Onhan tuo lähetyssaarnajakin vaihtelun vuoksi kiva asento, mutta jos se on ainoa, niin silloin on seksielämä tosi kuollutta.
Ongema ei ole asento vaan seksin saaminen yleensä. Parisuhteessa kun ei kannata vieraissa käydä mutta toisaalta halut ei ole vähentyneet ja halukas nainen nukkuu vieressä niin mikkäs teet?
Asiahan on aivan välttämätöntä keskustella selväksi naisesi kanssa. Sinua kannustaisin pitämään pääsi. Olette jo yhteisen lapsenkin hankkineet, jos oikein ymmärsin, joten etköhän ole osasi tehnyt!
Mitä muuten tarkoitti tämä: "Kondoomikaan ei kelpaa sillä sen rengas aiheuttaa kuulemma kipuja emättimeen. "
Mikä rengas?? Eikös se ainoa rengas ole kalusi tyvessä, miten se nyt mitään kipuja aiheuttaisi?
Nuo perinteiset sulttaanit jäävät niinsanotusti puolitankoon eli jää juuresta pari kolme senttiä ja siten se kuulemma vinkkaa emätintä.
No vaihda merkkiä. Mutta ydinasia on tietysti selvittää se yhteinen linja lapsiasiaan. Sanon vielä kerran, että älä anna periksi. Se on taas yksi 20 vuoden urakka lisää, jos et pidä linjaasi. Ei mikään pikkujuttu.
Nosta penkalle käymään tyhjäkäyntiä...
Miksei miehet voi suostua menemään sterilisoitavaksi? Aiheen aloittajalle suosittelisin sitä, ja siitintäsihän siinä toimenpiteessä ei poisteta jos sitä pelkäät.
Ei poistettu, ja sekin läpi käyty jos viitsit lukea koko viestiketjun.
Jospa kuitenkin kävisit uudelleen lekurissa, eiköhän lääkäri ymmärrä kun kerrot koko tilanteen? Sullehan se on jo rutiinitoimenpide :)
Eihän siitä tarvitse emännälle kertoa, senkun vaan panet paljaalla ihan urakalla taas. Helpompihan ne piuhat on poikkasta kuin kutoa yhteen taas?
Ja tuo väite että tarvittaisiin vaimon suostumus, ei pidä paikkaansa. Itsellä ei ainakaan tarvinnut mitään sellaista. Pelkkä oma keskustelu lääkärin kanssa riitti lähetteen kirjoittamiseen.
Jos oikein ymmärsin, olet jo hyvän matkaa yli n. 30 tietämissä, joka taitaa olla steriloinnille jonkinlainen yleinen (mutta ei määräävä) alaraja tai nuoremmilla pitää olla useampi lapsi (tai muu pätevä syy).
Eipä muuta kuin aika vaan terveyskeskukseen, jotta saat tarvittavan lähetteen urologille ja ongelmasi on takana muutaman viikon päästä.
Taidat olla oikeassa, pitänee tilata aika lääkäriltä, ehkä vielä kerran suostuvat puukottamaan jos ymmärtävät tilanteeni. Toisaalta olen miettinyt että pitäiskö nostaa kytkintä.
Jos seksi muuten toimii ja molemmat sitä tarvitsee, eiköhän kannata jatkaa saman emännän kanssa? Ja kun et kerro että piuhat on taas poikki niin emäntäkin kai tyytyväinen tilanteeseen? Ihmettelee ehkkä joskus että "mikähän kun ei tärppää", jolloin hymyilet vain "juu, on se kumma juttu" :)
Ja jos lopulta päätät nostaa kytkintä, on sitten kestoehkäisy valmiina seuraavaa emäntää varten, joka pääsee sit nautiskelemaan kanssasi estottomasta seksistä. Molempi parempi
no mistäs lähtien se ehkäsy on ollut vain naisen hartioilla.
Mitäs jos nostaisit sen läskinperseesi ja hilaisit ittes steriloitavaksi, se on kuule pikku NAPS vaan, ja ei ole sen jälkeen huolta että jälkikasvua siunaantuu.
Että voi ton ikäsetkin olla uusavuttomia!
Meilläpäin on tapana sanoa että kannattaa ensin avata silmät ja sen jälkeen suu. Piuhat siis kertaalleen katkaistu ja kerran kutsuttu kasaan. Vaimo kieltäytyy kondoomista ja ei hyväksy että menisin sterilisaatioon.
Hohhoijaa. Mene sinne sterilisaatioon, miten siihen muka tarvittaisiin vaimon suostumus? Miten voi olla niin munaton mies, ettei uskalla mnnä, luulen että pelkäät toimenpidettä ja vaimon kieelto on vain tekosyy.
Jos ongelma saada omalla pienellä paikkakunnalla jostain syystä, niin mene yksityiselle vastaanotolle johonkin isompaan kaukaisempaan kaupunkiin.
sinä äly hoi t, älä provoo munattomuudella jos kapasiteetti ei riitä. Puukko ei ole allekirjoittaneelle ongelma vaan olen yrittänyt saada ratkaisua aikaan rakentavassa mielessä. Nyt alan saada tarpeekseni ja annan akalle ansionsa mukaan. Harmi lasten puolesta mutta rajansa kaikella.