"Rich Peverley jäi pois tunti ennen peliä henkilökohtaisten syiden takia. Lisäksi Petr Hubacek jätti kentän kolmannen erän puolessa välissä.
Hyökkääjä Peverleyn tilalle kokoonpanoon nostettiin puolustaja Henri Auvinen, joka jopa pelasi jonkin aikaa hyökkääjänä. Ihan "oikeita" hyökkääjiäkin olisi ollut tarjolla, kuten esimerkiksi Cory Quirk.
-Sitä, miksi Cory ei pelannut, voitte kysyä häneltä itseltään, Aho totesi kryptisesti."
http://www.ksml.fi/urheilu/kiekko/jyp-voitti-mutta-ongelmat-eivat-kadonneet/1270950
Pelaajat häipymässä
5
168
Vastaukset
- JYPPIII
Ahon kommentit ovat pois Jypin yleisestä linjasta kuinka annetaan tietoa ulos.Saappa nähdä valmentaako kauden loppuun jotenkin on vähän kummallinen asenne.
- marttin st
Miten pitkän Aho pitää sietää,kaverihan on ihan Bluesia
- RAIMO.S
Aho teki viime vuonna ihmeen,nyt on saanut Duffa viiruksen,räyhää ja kiroilee harkoissa kuin puoli jauhonen.Ote kadonnut ja ajatukset muualla.Nyt kannatais Seppäsen päästää poika lepäämään ja valmistumaan tuleviin haasteisiin.Virtanen kehiin ja joku vanha konna vaikka avuksi.
- JYPPIII
Aho on alkanut muuttamaan Jypin peliä meidän pelin suuntaan.Tästä on seurannut painetta puolustukselle joka on vuosikaudet toiminut erinomaisesti lähes samalla miehistöllä.Tämä pelitapa ei sovi Jypille ja nyt voidaan nauttia sen hedelmistä.
- JYPPIII
Tämä kertonee missä mennään.
http://www.sm-liiga.fi/tilastot/kuntopuntari.html
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745349Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011233Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282212- 371609
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510