ei siihen monta vastausta tulisi. Sen vuoksi täällä kirjoitetaan nimettömänä nimettömille, jotta jokainen voisi kuvitella Hänen olevan se kirjoittaja tai vastaaja. Jännää itsensäpettämispeliä.
Jos nimen laittaisit
hih, hassua
24218
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Tuo pitää paikkansa
Minä olen huomannut ihan saman jutun. Jos jotain huhuillaan nimeltä tai nimellä, ei montaa vastausta saa. Mutta laitappa tunnisteeton viesti, johan on vastausta ihan pötkössä. Varsinkin, jos aloitus haiskahtaa mieheltä;)
Onpas täällä Älykkäitä ihmisiä paikalla
Saa tänne tulla tyhmätkin, et teretulemas vaan
Sinä se osaat kääntää toisen kehun ilkeilyksi. Teetkö sitä ihan päivätyöksesi?
Ja hei, tyhmähän tyhmän tunnistaa eikös? :D
sä et vaan tajuu, huoh
mieti vielä toisenkin kerran ;) tai oikeastaan, ei mua haittaa vaikka pysyt nykyisessä käsityksessäsi, mutta et sä varmaan tajua että miksi :D
kyl sua haittaa ja kovasti haittaakin
Joo, mä tiedän. Ei yhtään vastausta. SIt jos vielä itsestäni kuvan laittaisin, niin tulisi pelkkää ivaa. Kyllä äidin ja isän olisi kannattanut kaksi kertaa miettiä ennenkun nussimaan alkoivat.
Tuohan on ihan selviö. Jokainen tietää, ettei se kaivattu täällä ole, siksi ei nimeä laiteta. Koska tietää jo etukäteen sen, parempi laittaa tunnisteitta, voi kuvitella että se kirjoittaa just MULLE .
Aapeli Aku Aukusti August Anton Anttoni Antto Aune Auni Alli Aamu Armi Asser Aslak Alpo Alvi Alpi Ari Arsi Atro Auvo Aurora Aura Auri Aki Akseli Aija Armas Allan Ahvo Anssi Anselmi Alina Albert Altti Aino Aini Aina Ainikki Amalia Alma Ahti Ahto Aatu Aatto Aadolf Aaro Aaron Arvo Aliisa Alisa Atso Asta Aulis Arvi Ansa Asko Arho Arhippa Aleksanteri Aleksandra Ali Ale Aili Aila Alvar Auno Arja Aleksi Aleksis Aarre Aarto Anja Anita Anniina Anitta Anette Asmo Amanda Alfred Arto Arttu Artturi Aatos Ano Aarne Aarno Aarni Aimo Antti Antero Atte Anelma Airi Anna Anne Anni Anu Anneli Annikki Annika Annukka Auli Aulikki Aada Aapo Aappo Aatami
Jos oli yritys olla hauska ja nokkela, epäonnistui pahoin.
melkein ;)
rajoittui ainakin paljon suppeammalle alueelle kuin, että olisin kirjoittanut hä.
hän
kyl me tiedetään. :)
Tiedetään, tiedetään, mutta ei kerrota ;)
Eipä ollut tuossa minun nimeäni.
Ei kukaan enää kaipaa..:)
mutta jos laittaisi heidän molempien nimet ,sitä vitutuksen ja viestin määrää ei heti pysäyttäisi.
tulisi aika hiljaista, monellakin taholla.
Mä mietin hetken ja kerään rohkeutta ja isken ruutuun molempien etunimet. Mitä sen nyt niin väliä on. On niin yleiset nimet, että varmaan ei ole ainoat. Huh käyn piipahtamassa kaupassa ja sitten.
Vaikka tonni vetoo, ettet uskalla...tai sit fuulaat ja laitat tyyliin lasse ja liisa, tai matti ja maija tms.
Mä oon sitä mieltä, että vaikka laittaisit täällä minkalaisen nimen tai toiveen, että joku ottas jotenkin kontaktia tai myöntäs jotain, nii se ei johda mihinkään.
Kukaa ei laita nii tarkaa tietoa että se kohde tuntis.
Kohde ei tunnista vähästä tai hän juuri ei lue sitä viestiä.
Hän ei TUNNUSTA mitää, tai ei suoraa sanottuna kaipaa sinua.
tai sitten yksinkertaisesti, jos jotain on ollut jä se on päättynyt, nii se toinen pitää sitä keissiä siinä. Kukaa ei palaa vanhan luokse pikän ajan päästä.
fantasian elefantilla ei saa olla täällä nimeä...sen täytyy pysyä salaisuutena.Vain
kaksi sen tietää.Nimellinen elefantti on kuin elävän elämän norsu joka voi särkeä
koko posliinikaupan tullessaan tunnetuksi.