Ohjauskulmien tarkistus/säätö, raportti? hä?

Rane00000

Auto oli määräaikaishuollossa ja samalla pyysin niitä tarkistamaan/korjaamaan ohjauskulmat. Sain auton huollosta, mutta edelleen auto viettää oikealle.

Olisiko ohjauskulmien tarkistuksesta/säädöstä, pitänyt saada jonkinlainen raportti? Ainakin edellisen auton kohdalla sain raportin tehdyistä toimista. Tällä kertaa ei tullut ja toi vehje pyrkii oikealle koko ajan.

Lääkitystä minulla ei ole, pitääkö hankkia vaiko soittaa autohuoltoon ja sanoa, että eihän sitä laskutettua ohjauskulmien tarkistusta olekaan tehty.

5

518

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fghgh444

      Mitä jos kysyisit sitä raporttia sieltä huollosta?

    • ProPorvari

      Selväähän toi on, sulla on "oikeistolainen preemium" auto, sen kuuluukin vetää oikealle, kerro Jyrkille terkkui.

    • Rane00000

      Soitin mestaan ja he sanoivat, että on tehty. Kysyin raportista ja se kuulemma annetaan jos asiakas on erikseen moista pyytänyt :) En ollut etukäteen huolto tilatessa pyytänyt raporttia. Noh. Kesärenkailla/talvirenkailla sama ongelma, joten itse vanteissa ei kai ole rakenteellisia vikoja. Olisi hienoa jos voisi luottaa autohuoltofirmoihin. Valohoito taitaa olla yleisin huolto.

      Ps. kerron Jyrkille terkkuja jos sen joskus jossain näen.

    • raportista

      Käsittääkseni ohjauskulmalaitteeseen jää muistiin raportti, pyydä saada se itsellesi.

      Toki sinulle voi käydä niin kuin itse kerran kohtasin työasioissa(rengasala) kun selvittelin asiakkaan reklamaatiota, hän kun oli käynyt tarkastuttamassa kulmat eikä saanut raporttia, autoliikkeen laitteesta oli ihmeellisesti hävinnyt kaikki tiedot muistista kun sitä sieltä kyselin.

    • apua suolesta, yeah!

      jos kulmat eivät tulleet kuntoon ja auto vetelee, niin ei kun reklamoimaan ja heti. Montaa päivää ei parane vetkuttaa, sillä voivat sanoa ett olet ajanut kiville.
      Keskustelupalsta on huono reklamointipaikka. Voihan olla myös että alusta on niin väljä ettei swäädöt pysy kohdillaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      217
      18102
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      90
      3855
    3. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      51
      2270
    4. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      286
      1572
    5. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      71
      1543
    6. Temutatko ?

      Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?
      60 plus
      152
      1498
    7. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      166
      1456
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      127
      1427
    9. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1344
    10. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1121
    Aihe