Hei!
Olemme perheen kanssa tulossa Tuusniemelle loppuvuodesta ja kysyisinkin nyt, että onko Tuusniemellä yhtään kirpputoria ja missä ne sijaitsevat?
Kirpputoreja Tuusniemellä?
13
1317
Vastaukset
- Mustalaiseks
Taru Anneli onkin kova kiertelemään perheineen näitä kirpputoreja. Minä taasen tykkään ottaa valokuvan pitäjän kirkosta. Makunsa kullakin.
- antti puuhaara
Urheilukentän laidalla, entisessä nuorisotalossa toimii kirppis - likimain Hojo-Hojon vastapuolella valtatie ysin toisella puolella.
- Säälivä
Menisit Taru Anneli jo jollekkin, vaikka Etelä Suomen palstoille, näitä ilmoituksia laittamaan. Himo vaan yltyy sinulla näin pienillä paikkakunnilla.
Saatko jotain kiksejä, kun joutavaa kyselet joikaisella palstalla. Keksi jotain parempaa jos tarkoitus on kirpputoreja mollata. Minä saatan tulla kaveriksi jos huumoria juttuihisi saat mukaan.- Tuusniemen kylältä
Miksi haluat estää turistien tulon Tuusniemelle? He tuovat meille lisäansioita.
Älä välitä, Anneli noista puheista. Tuus Tuusniemelle heti. - Annelin taru
Tuusniemen kylältä kirjoitti:
Miksi haluat estää turistien tulon Tuusniemelle? He tuovat meille lisäansioita.
Älä välitä, Anneli noista puheista. Tuus Tuusniemelle heti.Taru Anneli ei ole penaalin terävin kynä. Ei ole kaikki muumit laaksossa. Yläkerrassa on matot rutussa. Vintillä liikaa pölyä. Latvakakkonen.
- Ehkä huhua, mutta...
Kuulin väitteen, että tuusniemeläiseltä kirppikseltä olisi joku ostanut vanhan Arabian lautasen viitosella ja pannut Huutonettiin myyntiin. Myyntihinta oli ollut yli tonnin.
- hesan likka
ei pidä paikkaansa..et vitosella ha-haa..
- kahvikuppi00
Pysy vaan siellä pohjosessa tollo,sodankylän ym.lähikuntien sivut on täynnä
tuota soopaa.- kahvikuppi00
Siis tarkotin tuota ns.Taru Annelia
- tervetuloa
Ei täällä muuta olekkaan.
- eeol
tervetuloa tuusniemelle, tule hyvälle mielelle t. joku ei penaalin terävin kynä keksinyt tuonkin sloganin. Eikö ne parempaan pysty! Joku nörtt latvalaho varmaan.
- turhareissu
Miksi se Tuusniemen Tuuskirppis onkin yllättäen kiinni juuri nyt?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 13110538
- 525080
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422271Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052088- 281986
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131631Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411442Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta291124Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v331061Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54987