Veikkauksen toiminnassa rupee olemaan koomisia piirteitä. Viking Lotossa on täysosumassa oikein 1 miljoona, LOL. Ei todellakaan kannata lotata noin pientä summaa, vaan odotella kunnes se on 5 luokkaan, kun todennäköisyys voittaa on pieni ja juuri siksi parempi veikata isompaa voittoa. Veikkaajat odottavat ISOA POTTIA, siis ne fiksummat. Eurojakkipotissa ei voittosumma kasvanut paljoa 14 miljoonasta (n14 miljoonaan) vaikka voittajaa viimekierroksella ei ole löytynyt.
1 miljoon euroa !
lollollollol
485
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
hienoo ku voitto o noi helvtn vähä, ei kuukaa jaksa noi pienestä lotota. vaik mahollisuus voittaa on sama ku isoimmis palkinnois
Ai miljoona on pieni summa? Ovatko ihmiset tosiaan tätä mieltä??? Ne fiksummat? Taitaa olla jutut samaa luokkaa kuin se kulunut sanonta että lohta kannattaa pyytää vaikka ei saisikaan.
Itse olen ihan toista mieltä voitonjakosuhteesta. Lotossa kuusi oikein saa vain pari tonnia ja viisi oikein vain muutaman satasen. Neljällä oikein saa vajaan kympin. Armopaloja. Yläpäästä pitäisi tasata, että miljoona on maksimi jonka päävoitossa voi saada, ja jakaa rahaa alempiin voittoluokkiin.
Tuosta voitonjaosta on ollut asiakaskyselyjä.
Aina sama tulos, suurinosa vastajista kannattaa nykyistä mallia,
täysosumalla älyttömästi, muille muruja;)
Nii. Miljoona on kyllä ihan mitätön määrä rahaa. Ei kyllä kannata veikata. Tuon määrän rahaa tienaa keskiverto-Einari ihan muutamassa kuukaudessa.