Pakkopaskakaivolaki

Jokos olet väsännyt EU-direktiivit täyttävän jätevesijärjestelmän?
9176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

En ole väsännyt enkä tule väsäämään.

Äänestä
  • Jäi vielä sanomatta se, että niillä rahoilla mitkä säästän kun en uusia jätekaivoja rakenna entisten vallan hyvin asiansa ajavien tilalle, nillä rahoilla tuen Kainuun jokien ja järvien puhdistustöitä Talvivaaran myrkkypäästöjen jäljiltä.

    Äänestä

niin pitkään kun pampalo on ilomantsissa ja niin pitkään kun talvivaaran touhujatkuu niin pitkään en paa rikkaa ristiin,se kun itikan p.aska joka ihmisen sisältä tulee verraten noihin kahteen jätetuotantoon.

Paitsi jos valtio maksaa kiltisti,ottakoon eu:sta rahat.

Äänestä
  • Hapanta uraanivettä virtailee Kainuun jokiin ja vihreät vain puuhastelevat pakkopaskakaivojensa parissa.Tällaistako on olla intellektuelli älykkö?

    Äänestä

  • Likaämpäri kirjoitti:

    Hapanta uraanivettä virtailee Kainuun jokiin ja vihreät vain puuhastelevat pakkopaskakaivojensa parissa.Tällaistako on olla intellektuelli älykkö?

    Taitaa sulla olla tuita älyä sen likaämpärin sisällön verran.

    Äänestä

Puhdas- ja likavesi tulee/menee putkia pitkin. Seurailen nyt vain teidän kertomuksianne.

Äänestä

Kaikkea saaketia ne vihreät täällä saa aikaan. Ruotsissa saa esimerkiksi omakoti, viljankuivuri tai teollisuushalli käyttää lämpö-öljynään jäteöljyjä, jotka poltetaan lämmöksi moniöljypolttimissa.

Livettävänvihreät, joita jotenkin ihmeellisen paljon täälläkin mantsissa palloilee, ovat kyllä toisten kukkarolla mutta itse eivät muuta kuin huutelevat talojensa sisältä, missä kunnallinen vesijohto vetää ja painaa.

Ja ei varmasti tule jätekaivoja tai jos tulee niin tehdään paperilla hyvät pääasia että päältä näyttää hyvälle, maanalla olkaan mitä on

Äänestä

EI TULE UUTTA PASKA JÄRJESTELMÄÄ. Ei ole järkeä rakentaa uutta järjestelmää, kun entisetkin toimivat ja eiköhän olisi noita muitakin kohteita vihreille piipertää. Mitä ihmettä nämä meidän suolen jätökset haittaa, kun Talvivaaran kaltainen saastuttaja saa edelleen toimia. Paljonkohan Venäjältä pääsee Suomenlahteen jätteitä ja muuta saastetta, sekä mitenhän muka monessa muussa EU- maassa hoidetaan näitä jätepaska asioita. Eli tässäpä olisi vihreille ja EU- intoilijoille oikeaa miettimistä missäoikeat saastuttajat ovat. Eli ei meidän kakkeleilla ole mitään tekemistä lähi meriemme ja Suomen luonnon saastumisen kanssa, vaan ongelmat ovat kokonaan muualla.

Äänestä

www.transparency.fi/korruptio-suomessa












Euroopan komission julkaisemassa kyselytutkimuksessa joka neljäs suomalainen vastaaja piti korruptiota vakavana ongelmana Suomessa. Tuosta voit kuvitella miten kelle kaikille ovat kaivosyhtiöt
jakaneet rahaa suomessa minä en epäile hetkeäkään.Jäljelle jää vain paskamonttu ja luonto syanin rikastama.Häkämies korjasi potin ja nauraa partaansa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Likaämpäri kirjoitti:

Jokos olet väsännyt EU-direktiivit täyttävän jätevesijärjestelmän?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu