Soisalon Seudussa joku kirjoitti SDP:n neuvottelijoista, että vaikka ovat tehneet uransa Varkaudessa, ovat nyt sitoutuneita Leppävirtaan ja sen asioiden hoitoon. Allan Hahtala ilmoittaa Facebookissa asuinpaikakseen Varkauden, ilmeisesti siis Konnuslahti liitetään Varkauteen.
SDP:n neuvottelijat
5
349
Vastaukset
- Ollaan jo liitytty
Pelkkää poliitikkojen lätinää. Jossakinhan sitäkin on tehtävä. Kun yksi paikka
jättää niin toinen ottaa ja kolmas jää nuolemaan näppejään. Joillakin pätemisen
tarve on loppumaton. - Hienot iltamat kiito
http://soisalonps.net/vappu2013/img_1365_kariholopainen.html
- joko nälkä on loppu
http://soisalonps.net/zz-rantakala5.php
Missä oli Markku Pesonen ?? Soisalon seutukin kuvasi, vain Kaj Turusta ja Kimmo Kivelää pj Pekka Kedon kanssa rantakala illassa. - kohti Kuopiota miksi
Nimi muuttuu, toiminta jatkuu
Varkauden seudun Perussuomalaiset ry. muuttaa nimeään vuoden vaihteessa. Yhdistyksen hallitus päätti nimenmuutoksesta 9.11. pidetyssä kokouksessa. Uudeksi nimeksi tulee Soisalon Perussuomalaiset ry.
Nykyinen nimi koettiin liian Varkaus-keskeiseksi; yhdistyksen toimialue ulottuu myös sen varsinaiselle kotipaikalle Leppävirralle, ja Varkauden esiintyminen yhdistyksen nimessä todettiin huonosti toimivaksi ajatellen koko toimialuetta. Nimenmuutoksesta keskustellessa Soisalo tuli esille Varkautta ja Leppävirtaa yhdistävänä asiana. Yhdistyksen sisällä ei tunneta kuntarajoja, vaan yhteistyön on sujuttava tasapuolisesti ja avoimesti -asuipa sitten kummalla puolella kuntarajaa tahansa.
Nimen muutos astuu virallisesti voimaan 1.1.2012*). Yhdistyksen nettisivut toimivat jatkossa osoitteella www.soisalonps.net. Myös entinen osoite "varkaudenseudunps.net" säilyy käytössä toistaiseksi nimenvaihdoksen jälkeenkin.
Sähköpostitiedot ovat tästä päivästä lukien muodossa etunimi.sukunimi(at)soisalonps.net. Yhdistyksen virallinen sähköpostiosoite on toimisto(at)soisalonps.net.
*)Nimenmuutos on yhdistyksestä riippumattomista syistä viivästynyt, ja on edelleenkin patentti- ja rekisterihallituksen käsiteltävänä. (4.4.2012)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä6611977Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa
Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san665044Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie2973091Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin1963009- 1372150
Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?
Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo221387Tyhmä persuväite = köyhä argumentti
Väite, että vasemmistopuolueita äänestäisivät vain “köyhät, tapatyöttömät tai heikoilla lahjoilla varustetut”, kertoo en301378- 1021322
Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri45129340 vuotta töitä paiskinut ja 3 vuotta työttömänä mamuna Suomessa, sama eläke
Jokin mättää. Eläkettä ei pidä maksaa lainkaan mamuille jos työhistoriaa ei ole vähintään 10 vuotta takana.2311265