Olen 24-vuotias yksinäinen tyttö. Kun aloin seurustella 5 vuotta sitten miesystäväni kanssa, kaikki muut ystäväni jäivät. Miesystäväni ei salli minun viettää aikaa muiden kanssa. Elämme muutenkin hänen ehdoillaan. Koen kuitenkin itseni tärkeäksi, koska teen mieheni onnelliseksi. Ehkäisemme e-pillereillä ja hänen lempiasentonsa on ottaa minut rajusti takaapäin. Olenhan tehnyt yhdestä miehestä onnellisen, kun olen antanut hänen panna itseäni 19 vuotiaasta saakka. Mies on minusta 6 vuotta vanhempi. Itse en pidä pillereistä ja lempiasentonsakin tuntuu minusta alistavalta. En ole onnellinen, mutta mitä muutakaan voin tehdä?
Yksinäisen Anni-keijun tarina
Anni-keiju
7370
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
No voisit kokeilla erilaisia e-pillereitä, jos jotkut toisentyyppiset sopisivat sinulle paremmin. Minipillerit esim.? Mutta jos et loppujen lopuksi halua sitten syödä ollenkaan pillereitä, niin voithan jättää ne pois ja vaatia mieheltä kumia. Jos se sut sen takia jättää, ei se suhde muutenkaan hänen osaltaan rakkauteen olisi perustunut.
Monelle miehelle takaapäin on lempiasento ja se on harmi jos se susta tuntuu alistavalta. Mutta mikäli et asennosta pidä, ei sun ole siihenkään pakko suostua. Välillä voisitte olla sellaisessa asennossa, josta juuri sinä pidät. Jos tämä ei ole ookoo poikaystävällesi, kannattaako sellaisessa suhteessa olla sitten?
Nyt taisi Jorma-peikko keksiä hyvän sadun! Päätti kirjoittaa sen meitä varten tänne palstalle ihan!
=>Koen kuitenkin itseni tärkeäksi, koska teen mieheni onnelliseksi.
=>En ole onnellinen, mutta mitä muutakaan voin tehdä?
Vaihda miestä, tee joku kivempi mies onnelliseksi ja ole samalla itsekin onnellinen.
Olennaista on kuitenkin se että mikäli ei tapahdu muutosta jatkuu kaikki samanlaisena. Onko tämä sitä mitä elämältäsi haluat?
=>Olen 24-vuotias tyttö
Ala kutsua itseäsi naiseksi ja ala itse päättämään asioistasi. Miehesi ei ole isäsi.
Ei kannata ruokkia trollia.
Voihan näitä käsitellä harjoituksina. Saattaa jollakin olla tällainen elämä, ei tuo mitenkään epäuskottavalta vaikuttanut.
Vai mikä siinä oli keksittyä?
Eikö edes tämä kohta saanut epäuskon tunnetta aikaan?
"Ehkäisemme e-pillereillä ja hänen lempiasentonsa on ottaa minut rajusti takaapäin. Olenhan tehnyt yhdestä miehestä onnellisen, kun olen antanut hänen panna itseäni 19 vuotiaasta saakka"
Yksinäisen Jorma-peikon fantasialta tuo minusta kuulostaa
Ei oikeastaan. Kumpikaan ei saanut kannatusta silloin kun se oli minulla ajankohtaista. En suinkaan voinut muuta kuin tyytyä tilanteeseen, eli kumi ja lähetyssaarnaaja.