14 vuotias ja raskaana (LUE)

-98

Heippa !

Tulisin tänne nyt kertomaan mun oman tarinan ku aika paljon näkyy ihmisiä kismittävän nää 12-15 vuotiaat "provot" jotka sanoo olevansa raskaana. Älkää heti leimatko, että koko juttu ois täyttä puuta heinää. Okei joo, joissakin tapauksissa tarina kuulostaa jo itsessään niin uskomattomalta, että tuskin se totta on. Mutta ite uskon monia jotka vähänkin tietää asioista jotain. Ja osaan ehkä samaistua näihin kaikkiin tyttöihin täällä paremmin kuin sellainen joka ei ole saman ikäinen ja raskaana.

Nyt varmaan monien mieleen tuli sellanen ajatus että mäkin oon menny paneskelemaan jotain koulun suosittua jätkää vessassa välitunnilla ilman kortsua koska mä vaan en välitä. No, väärin meni. Niin kauheelta kun se kuulostaakin (ja epäuskottavalta) niin mut raiskattiin noin 6kk sitten. Tämä kyseinen mies, noin parikymppinen, ei tietenkään mitään ehkäisyä käyttänyt, enkä mäkään popsinut pillereitä koska ei mulla sellanen kunnon ehkäsy ajankohtasta oo. En suunnitellu harrastavani seksiä vielä ainakaan kolmeen vuoteen. Mutta niin siinä sitten kävi että mies jätti mut ku nalli kalliolle sinne ulos. Ekana en ees ajatellu mahdollisuutta olla raskaana, koska mun kuukautisten puolesta se ois tavallaan "mahdotonta". Mutta koska ei mulla kuukautiset oo ollu ku vähän päälle vuoden niin kaiken näkösiä epäsäännöllisyksiä sitten tapahtuu. Kun kerrottiin poliisille tästä raiskauksesta ja mies - onneks - saatiin kiinni ja vankilaan, mun äiti alko passittamaan mua lääkärille koska se oli jostain syystä ihan varma että mä oon raskaana. Tällä kertaa sen vainoharhasuus osu oikeaan, ja lääkärissä kerrottiin että mä oon raskaana niin tietysti menin shokkiin. Ihan vaan siitä että oon ihan liian nuori tähän, ja siitä että kannan mun sisällä sen miehen lasta joka jätti muhun ihan hirveet traumat. No, aborttia mulle ehdotettiin, mutta sitten ajattelin että ei tää oo sen lapsen syy. Mut se oli kuitenki jo päässy aluilleen (vaikka ei kuitenkaan niin paljon etteikö aborttia vois tehdä) ja haluun antaa sille elämän.

Tässä nyt sitten pikkunen lepäilee mun masussa ja vielä vähän puntaroin että kasvattaisinko mun vanhempien kanssa mun lapsen, vai antaisinko adoptoitavaks, koska mulla on kaikki vielä ihan kesken. Mä oon vielä ihan kesken. Saa nähdä millaset tunteet mulle nousee pintaan kun saan pikkusen mun syliin ja nään sen kunnolla ekaa kertaa :)

Toivottavasti tää nyt vähän avas joidenki silmiä että kyllä täällä tottakin puhutaan eikä kaikki vaa tuu tänne provoilemaan ihan ilkeyttään. Ja jotkut on vielä mustakin nuorempia ja tarvitsee enemmän apua ja tukea. Älkää olko ilkeitä tällasessa asiassa, jotkut vaan oikeesti tarvii _apua_.

14

882

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sanaton...

      en voi muuta sanoa kun et tää on kyl täyttä totta....

    • tsirbulaulla

      mun kaveri joutu linnaa just ku se jyysti jotai horoo pihal. toi tapahtu 6kk sit ja nyt se äijä on linnas.

      kunnioitan sua! oot rohkee ku uskallat pitää lapsen. Ajattelin itekki tehä lapsen oon 14 kans ja tyttö

      • -98

        noo, empä usko että tää "horo" olen minä... :)


    • äiti 26 v

      Okei pakko sanoo et oot ihan ällistyttävän kypsän olonen 14 vuotias. On tullu luettuu näitä muiden tekstejä ja siellä ei edes osata kirjoittaa kunnolla.

      Ja sitten tää sun tarina... Tekis mieli vaan tulla halaamaan sua, koska oot niin rohkea! Ei moni ton ikänen ja noin kohdeltu pystyis lasta synnyttämään ja ehkä jopa pitämään.


      Kaikkee hyvää sulle ! Herkistyin tästä tekstistä niin paljon... Voimia ja haleja :)

    • ....

      Jos mä olisin sä tekisin abortin, voi lapsiparat! :/

      • -98

        no eipä taida olla enää kovin järkevää tässä vaiheessa kun viikkoja on mennyt jo aikalailla...


    • Selvä.

      Ai että nyt jo vankilassa? Mut on raiskattu yli 2v sitten ja oikeudessa tapellaan.

      • -98

        kyllä, en tiiä mikä oikeen pisti vauhtia käsittelyyn, oisko raskaus ollu osa syynä. Mutta sun tilanteesta en tiedä, näissä käsittelyajoissa on varmasti paljon eroja esim. siihen nähden missä päin asut...


    • 18väiti

      Oot ihan uskomattoman rohkee tyttö!Ois niin hirveen kiva jutella enemmänkin. T18v 1v tytön äippä

    • 1998

      Onneks olkoo, oot tosi rohkee:) Mä oon kans 14wee enkä kyllä ikinä pystyis ottamaa lasta!

      • thats true

        Oot tosi rohkee! Onnee :) terkkui ja halei ja kaikkee hyvää sulle ja pikkuselle!


    • sellastataas

      Raiskattiin 6kk sitte ja vielä puntaroit pidätkö vai teetkö abortin.......Mä vähän epäilen että valvira antaa enää vikalla kolmanneksella kenenkään tehä aborttia.

      • ymmärtäväinen

        Adoptio ja abortti ihaeri asia, opettele lukemaan


    • Haahahah

      Juota sille sun lapselles ES nii se rubee bäriseE

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      111
      1670
    2. Ozzy Osbourne on kuollut

      Kevyet mullat ja R.I.P. Ei soi enää Paranoid.
      Maailman menoa
      204
      1349
    3. Kerran oltiin mekin kahdestaan

      Saanko sanoa, että minua kyllä vähän huvitti jälkeenpäin? Olit kuin vapiseva jänis ketun vieressä valmis loikkimaan paik
      Ikävä
      13
      1316
    4. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      196
      1161
    5. Naiset, naiset

      Älkää antako painonne nousta. Naisella ylipaino ei ole hyvä.💝
      Ikävä
      146
      1079
    6. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      1049
    7. Oikeasti, voitais mennä kahville

      ja jutella niin kuin normi-ihmiset. Kyllä toivon sitä. En pelkää kohdata enkä istua sun kanssa samassa pöydässä. Miten o
      Ikävä
      81
      1029
    8. Yritin keväällä unohtaa sinut nainen

      mutta siinä kävi niin, että ikävä tuli korkoineen takaisin. Niin että mikä taikavoima sinulla on minuun, sitä joutuu mie
      Ikävä
      34
      896
    9. No mitä nyt

      Ollaanko vaiko eikö olla? Miehelle.
      Ikävä
      74
      869
    10. Leton rannan kakat - hys hys hiljaa!

      Hienolle rannalle on jostain ilmeisen selvästi tullut ulostusjätteitä. Mistään tutkimuksista ei ole vielä tietoa ja kuka
      Kalajoki
      62
      760
    Aihe