Hei!
Facebookissa on meneillään Oulun eläinkodin joulu-tapahtuma. Tapahtumassa kerätään tavaramuodossa joululahjoitusta Oulun eläinkodille. Lahjoitus viedään Oulun eläinkodille joulunalusviikolla.
https://www.facebook.com/events/186748734783685/
Eläinkoti tarvitsee jatkuvasti koirien ja kissojen ruokia, kissanhiekkaa ja matolääkkeitä. Myös lelut tms. muut eläimille soveltuvat tarvikkeet käyvät sekä käsityöt (voidaan myydä myyjäisissä).
Kanna oma kortesi kekoon ja tuo oma panoksesi eläinten jouluun kirpputori Kirpputiikkiin (Uusikatu 13, 90100 Oulu). Tapahtuma on voimassa 16.12.2012 asti.
Oulun eläinkodin joulu-tapahtuma
Eevi
2
213
Vastaukset
- Eläinsuojelija
Oulun Eläinkoti AY on varakas YKSITYINEN FIRMA, joka saa hyvät korvaukset löytöeläinten hoidosta Oulun kaupungilta ja lähikunnilta.
Lahjoittakaa ruokaa ja tarvikkeita mieluummin rajan taakse, keräyksiä järjestävät eri eläinsuojeluyhdistykset. - Löytöeläin
Kaunis ajatus lahjoittaa löytöeläimille, mutta valitkaa kohteeksi joku todellisessa rahapulassa oleva eläinsuojeluyhdistys.
Esim. Tuupovaaran Öllölässä on Kissojen alkukoti ja apu ry .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1903554Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii572217Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3762210- 432072
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321491Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251- 541213
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4601202Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1211063- 591004