Hei!
Facebookissa on meneillään Oulun eläinkodin joulu-tapahtuma. Tapahtumassa kerätään tavaramuodossa joululahjoitusta Oulun eläinkodille. Lahjoitus viedään Oulun eläinkodille joulunalusviikolla.
https://www.facebook.com/events/186748734783685/
Eläinkoti tarvitsee jatkuvasti koirien ja kissojen ruokia, kissanhiekkaa ja matolääkkeitä. Myös lelut tms. muut eläimille soveltuvat tarvikkeet käyvät sekä käsityöt (voidaan myydä myyjäisissä).
Kanna oma kortesi kekoon ja tuo oma panoksesi eläinten jouluun kirpputori Kirpputiikkiin (Uusikatu 13, 90100 Oulu). Tapahtuma on voimassa 16.12.2012 asti.
Oulun eläinkodin joulu-tapahtuma
Eevi
2
221
Vastaukset
- Eläinsuojelija
Oulun Eläinkoti AY on varakas YKSITYINEN FIRMA, joka saa hyvät korvaukset löytöeläinten hoidosta Oulun kaupungilta ja lähikunnilta.
Lahjoittakaa ruokaa ja tarvikkeita mieluummin rajan taakse, keräyksiä järjestävät eri eläinsuojeluyhdistykset. - Löytöeläin
Kaunis ajatus lahjoittaa löytöeläimille, mutta valitkaa kohteeksi joku todellisessa rahapulassa oleva eläinsuojeluyhdistys.
Esim. Tuupovaaran Öllölässä on Kissojen alkukoti ja apu ry .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?374032- 1003554
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim1113480- 783215
"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m883194Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.862865- 362650
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se472529- 692523
- 972312