Lisää tyhymiä kymysyksiä

Kurre

Totas noin.

Siinä -90 Blazerissa on kaksi D asentoa. Normaali D ja sitten se 'iso'D. Mitäs eroa näillä on ja kummalla pitäisi ajella kaupungissa. Maantiellä ilmeisestikin sillä 'isolla' D:llä.

Mikähän laatikko moisessa mahtaa muuten olla. Laitteessa on siis 350EFI tomaatti keppi lattialla millä valitaan takavedon ja nopean tai hitaan nelivedon välillä.

3

718

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Caprice

      Eli se iso D (d raameissa" on tarkoitettu maantielle. Tällöin laatikko vaihtaa 4:selle asti eli nk. Overdrivelle

      Kun taasen pikku D:ssä laatikko käyttää vaihteita vain 1-3... ainakin TH700r4 asia on näin

    • de palma

      jos siirtyisit takaisin mopoiluun ja jättäisit noi vaihdelaatikot rauhaan. voisin suositella sulle skootteria. varo ettet polta lenkkareita pakoputkella. muista nukku.

      • Kurre

        Opetteleppa Brian ensin kirjoittamaan ja tule sitten vasta rääpimään päätäsi.

        Minusta ei ole tyhmää kysyä jos ei jotain tiedä. Tyhmää sen sijaan saattaa olla vittuilla ylimielisesti toiselle.

        Skootteri sinänsä on ihan kiva idea. Kyllähän noita laitteita pihaan mahtuu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      43
      2130
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      171
      1903
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1332
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1150
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      952
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      899
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      849
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      43
      836
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      31
      772
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      54
      691
    Aihe