Lisää näitä hyviä neuvoja. Näin vältät ylinopeussakot: Mene ajamaan ylinopeutta vastaantulevien kaistalle!!
Voi vain arvailla moniko neropatti tulee tätä neuvoa oikeasti nodattamaan...
http://www.iltasanomat.fi/autot/art-1288517927864.html
Voi vain arvailla moniko neropatti tulee tätä neuvoa oikeasti nodattamaan...
http://www.iltasanomat.fi/autot/art-1288517927864.html
Vastaukset 6
Vanhimmat
Itsekkin teen kuorma-autolla tuota, kun ajan noin 10km/h ylinopeutta
Mutta ei tietenkään jos on vastaantulevaa liikennettä.
Ja edelleen, kaksikaisten tien muuttaminen moottoritietäksi maksaa noin 17.000€ kilsalta, eli esim Turun ja Tampereen väli maksaisi yli 2,2 MILJOONAA EUROA (Tämä siis todellinen kulu, joka tulisi muutoksesta) joten kaksikaistaiset ei ole todellakaan poistumassa mihinkään
Ihan oli TPLs:n käsialaa, tunnistaa hyvin asiaatuntemattoman idiootin kirjoittamaksi.
Minä olen noudattanut jo pari vuotta. Valikoiden.
Eli ohitustilanteissa kun vaihtoehdot ovat jatkaa vastaantulijoiden kaistalla tai vetäistä ohitetun eteen ja jarruttaa, niin valitsen ensinmainitun. Pari kertaa vastaantulija on vilkutellut valoja, kun ei ole arvannut miksi roikun ylipitkään ohituskaistalla, mutta hyvin on vielä tila riittänyt *koputtaa puuta*.
O.o Ei jukoliste herättäkää - tää on varmalla pahaa unta...
Siinä taas toimittajat paljasti älykääpiöille uuden tempun. Nokkakolarit tulevat varmasti lisääntymään. Pitänee hommata nokallinen kuorma-auto, että vastaantulijat saavat kolistella nokkaa.
Kyllä tuota vasemmalla ajamista tolpan kohdalla on jo nähnyt, kaksi kertaa kuutostiellä ja kerran viitostiellä jossain Mikkelin ja Juvan välillä.
Kieltämättä hurjan näköistä, itse takana ajaen säikähtää, onko tiellä jokin este tai hirvi.