Heips!
Oon 25v.nainen Vantaalta,olen juuri aloittamassa "prosessia"
diagnoosin saamiseksi,olen aivan varma et mulla on tää,oon epäillyt tätä jo viimeset 10vuotta,en vaan koskaan saanut aikaseks mut nyt tosissaan aletaan "tutkii"....Mut niin pontti oli,et oon aika epäsosiaalinen nykyään,on mulla kourallinen kavereita,ja hyviä ystäviä onkin mutta kaipaisin ihmistä jonka kanssa keskustella näistä aiheista,miten vaikuttaa elämään ym...siis joku joka ymmärtäis tätä piirrettä..Itse olen ihan sinut tän asian kanssa,mut olis silti kiva tutustuu uusiin ihmisiin,oli adhd-tai joku muu keskittymishäiriö-lukivaikeus tms.
Eipä muuta,ota yht,jos kiinnostaa... ;-D
Kavereita??
saragoesnutz
2
173
Vastaukset
- 13 Vuotias poika
Joskus tuntuu etten ole tasa-arvossa muitten ihmisten kanssa. Koska kaikki huutelevat sitä sun tätä liittyen siihen että minulla on ADHD. Mutta yleensä nämä vähän "Poikkeavat" Ihmiset ovat mukavempia kuin "normaalit".
- addi-aada
Olisin kiinostunut jakamaan ajatuksia kanssasi, olen 32-vuotias nainen.
3-vuotta ollut diagnoosi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2654650Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1333019Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442847Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k232230Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761781Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061644Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281511- 591400
- 951272
- 471159