Minkä takia on perustettu juvalaisille oma palsta Suomi 24:ään, kun ei Juvalla ole yhtään luku- ja kirjoitustaistoista "ihmistä". Täällä Juva palstoilla mikkeliläiset yli-ihmiset haukkuvat kädellisten ihmisapinoiden sukuun kuuluvia juvalaisia, joilla ei ole mitään mahdollisuutta pistää kampoihin.
Juvalainen (Homo Jockashomssus)
Sortoa vastaan
4
1405
Vastaukset
- Taito vai Taisto
Tarkoitatko ehkä itseäsi "luku- ja kirjoitustaistoisilla ihmisillä"?
Jospa opettelisit itse ensin sen kirjoitustaidon - tai vaikka ne alkeet, ja näyttäisit vasta sitten "osaamistasi" muille!
Taito ja taisto eivät ole synonyymejä! - Anonyymi
ano kauppaa a2 maitotuotteita
- Anonyymi
Jahas. Ei siitä mitään tule. Kaikki on pilattu.
- Anonyymi
Kätevästi siirtyy aiheesta toiseen ku meni jauhot suuhun
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2412064- 1881627
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461272Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50982- 40789
- 14780
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30761Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21750Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24735Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637