ei ole väliä kuolette kaikki kuitenkin.Madot saavat tosin isosta syödäkseen enemmän.
Koolla
1+15
5140
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kuolleena ei tarvitse minkäänlaista kokoa eli käyttäkäämme kokoamme vielä elonpäivien vieriessä.
Kirjoitat kuin kuolema ei sinua koskettaisi lainkaan. Tuleeko sinusta paljon syötävää vai tuhkataanko sinut niin kuin minut?
Koolla muuten on väliä... Miksi täällä jankattaisiin koosta, jos sillä ei ole väliä.
koolla ei ole väliä.
Kumman ottaisit. Nykyisen pienen vai isomman? Vastauksestasi riippuu, onko koolla väliä.
Koolla ei ole väliä- sanojat ovat kuin golffarit, jotka hokevat, ettei sillä avauslyönninlyönnin pituudella ole väliä. Ottaa jatkolyöntiin pidemmän mailan;)
Jokainen golfia pelannut tietää, että pitkälyöntisyydestä on julmetusti etua ja minä tiedän sen, että jotka muuta väittävät, ovat lyhytlyöntisiä nussijoita.
Kukaan isomunainen ei sano, ettei koolla ole väliä, koska sillä on...
Tosin golfissakin hyvän tekniikan ja hyvän lähipelin omaava voi pärjätä lyhyemmilläkin lyönneillä, mistä lohtua myös pienimunaisille tässä tekniikkajutussa;)
Vai niin olen silti sitä mieltä että koolla ei ole väliä.
Onhan se vähän noloa kun pesevät ruumiin ennen hautaamista ja olisi pieni. Pesijät naureskelisivat, että mitä se tuokin tuolla pienellä pilillään on saanut aikaan. Vielä tulisi viimeinen häpeä. Ja pappi vielä muistopuheessa sanoisi että vainaja oli muuten aivan hyvä ihminen ja pääsisi taivaaseen, mutta kun sillä oli niin pieni.