keskustan mädännäisyys liikenneministeriössä

tulee nyt siivota kovalla kädellä!

Tervalan lonkerot pitää kitkee! on aika kylvää raundappia!!!
jos kerraran ei osata edes laskee, puhumattakkaan että virstoto toimisi hallituksen tahdon mukaan!

Loppu suojatyö johtajille!
761
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tulee mieleen MTL:n viimeisen ylijohtajan nimityskuviot. Selkeästi paras hakija sattui olemaan nainen. Ministeriö viivytteli suunnilleen puoli vuotta nimitysasiaa. Lopulta liikenneministeri Leena Luhtanen käytti ministerille kuuluvaa valtaa ja teki nimityspäätöksen.

Tosin tässä kuppaamisessa saattoi olla takana ministeriön suunnitelmat MTL:n lakkauttamiseksikin.

Kuitenkin kova pala kun naisministeri kävelee ylitse ja vielä nimittää naisen virkaan.

Äänestä

Kepulaisten hjuva veli Tervalan pudotus palliltaan oli kova pala heille.
Nyt ei maakuntien miehet saa ohitse demokrattisen päätöksien edusmiehilleen mökkiteitä yhteiskunnan kustannuksella !
Onneksi on yksi kepun linnake vähemmän,vieläkun saataisiin KELA vapaaksi ?

Äänestä

kepulipeliä taas..

Äänestä

Se kuuluisaksi tullut, jokapäiväisesti julkisuudessa paistattelava "Aalto-yliopiston professorisiipi" todistaa liikenneministerin olevann vastuussa virkailijoiden ynnäpäistä!?

Näinhän hän on tehnytkin: kaivanut virheet esiin, jopa saanut muutoksia valmisteluhenkilökunnassa. Mitä professorisiipi vielä haluaa? Yhä enempi irtisanoutumisia vai kalifiksi kalifin paikalle!?

Äänestä
  • Kepulit yrittävät kääntää katseet sen aikaisemmasta mokasta: ELY-keskusten määräämisestä mm. kaiken luonnonsuojelun ylimmäksi päällepäsmäriksi ja resurssienjakajaksi!? Kuka jo silloin varoitti päättäjiä?

    Äänestä

Heh heh.. Kepulit saa kengää

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nyt putoo päitä! kirjoitti:

tulee nyt siivota kovalla kädellä!

Tervalan lonkerot pitää kitkee! on aika kylvää raundappia!!!
jos kerraran ei osata edes laskee, puhumattakkaan että virstoto toimisi hallituksen tahdon mukaan!

Loppu suojatyö johtajille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu