1.Onko muut sitä mieltä että tuon yhden kohutappelun takia on liigasta hävinnyt fyysisyys täysin. kuinkas monta tappelua on tällä kaudella ollut? rehelliset hanskat kuuluvat lajiin.
2. Sm-liigassa ei saa taklata kunnolla. puhtaista kovista tälleistä tulee 5 20 jos toinen vain keräilemään jää.
meinaa maku mennä...
neitikiekko
2
188
Vastaukset
Mä oon sitä mieltä että puhdas mutta kova peli on osa jääkiekkoa, aina ollut ja tulee olla jatkossakin ja tällaiset neitimeiningit jossa halutaan kontrolloida kaikkea on täysin väärin jos ei enään saa tapella kasvotusten rehdisti!!!
Mutta se Ben Amorin päällekarkaus Peltoseen oli typerää ja tuomittavaa johon mielestäni Poliisit sai puuttua niinkuin ne puuttuivatkin koska kyseessä selvästi törkeä teko.
Mm Amerikkalaisilla jääkiekkosivuilla kummasteltiin Ben Amorin tekoa vaikka kyseessä on jopa hieman verenhimoisten tappelufanien sivut.
Kyseessä on "mun" Fried Chicken Hockey Fight Site jossa oon Juha82 käyttäjänimellä käyttäjänä(ollut jo jokusen vuoden siellä).
SM-liigassa pahin esimerkki neitimeiningistä on mm Keräselle antama pelikielto Marjamäen pelikielto joka annettiin hälle alkukaudella.
Ei näin mutta ei myöskään sellaista väkivaltaa kaivata kaukalossa Ben Amorin malliin tai Peltosen tyyliin jossa hän taklasi törkeästi Kärppähyökkääjän.- pellegrino paputin
Peltosen neiteily vienyt koko kauden neitikiekkoon. Siis ISO PAHA BEN kysyi lähdetkö ville tanssiin. Mitä teki ville! VATTU!!!!! Jätkä laski hosuun, teeskenteli kuolutta, makas ketarat ojollaan jäällä ja sitten se kaikkein säälittävin itki poliisillee yhyyy yhyyy ISO PAHA BEN KIUSAA YHYY YHYY. Ei tee tämmöiset hyvää SM-liigalle ei.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä242242Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri281616- 891402
Onko sinulla jalostettu koira? Nämä tekijät altistavat koiran sairastumiselle
Moni Suomessa suosittu koirarotu on sairas ulkonäkökeskeisen jalostuksen ja ääripiirteiden vuoksi. Erityisesti tietyt t241393Anabaptismin kirous
Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä4171072- 1191005
Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha624906Robotiikka korvaa tulevaisuudessa seurustelusuhteet
Haluan herättää keskustelua aiheesta. Asiantuntijoiden mukaan robottien kehitys on 10-15 vuoden päässä siitä että voidaa234856kamera hakokylässä
kamera kuvaamassa yleistä tietä laittomasti ristauksessa hakokylä-raatevaara!13704- 10690