On kyllä karmeessa kunnossa. Huomaa että kyllä täällä ihan hemmetin juntteja ollaan siis Suomessa. Kaikki mahdolliset raot ja kolot täynnä roskia ja purkkaa. Veisin auton kauas näistä heinähatuista tai paksun lasin taakse. Tässä maassa ei ole kuin kahdenkäden sormilla laskettava joukko joilla on aito Ferrari ja niistä muutama voi tajuta autonsa tekniikasta muuta kuin lukemansa. Tämä osio on tietysti hyvä olla että voidaan jakaa linkkejä ja youtube videoita toisten autoista. Erään Ferrarin omistajan autonvaihdon syyt olivat painavia. Auto jatkuvasti täynnä paskaisia ihmisten sormenjälkiä, poliisit pysäyttelee jatkuvasti mielenkiinnosta, ihmiset osoittelee sormella kaupungilla ja kun polkaiset liikennevaloista olet rikollinen ja kaikki tuntevat juuri sinut! Millä pystyt nauttimaan autosta kun se on kaikkien omaisuutta. Eihän huoriinkaan ketään rakastu? Harmaa folkkari perseen alle niin ketään ei huomaa eikä välitä tippaakaan. Tämä on Suomi, hyvinvointivaltio. P.s. en omista Maranellon punaista.
Keskisen Ferrari
5
489
Vastaukset
- 6+9
Varmasti totta joka sana.
- Ten years
Itsellä kokemusta Ferrarista jo kymmenen vuoden ajalta. Ferrari sopii sellaiselle joka ei välitä kateellisten suomalaisten jupinoista. Vanhat ferrarit ovat kohtuullisen helppoja huoltaa; tulpat öljyt ym. vaihtuvat aivan omatoimisesti. Poliisi on pysäyttänyt minut KERRAN koko kymmenvuotisen ajourani aikana.
- 355
Täällä kokemusta 355 spiderista kanssa noin 10 vuoden ajalta. Muutaman kerran ollu sipsejä, kaljapulloja, purkkaa sisällä. Ihmisten tuijjotteluun ja osoitteluun tottuu mutta se ei koskaan lopu:) valoista lähdettäessä varsinkin kun putket kunnolla aukee niin päät kääntyy. Kuvia otetaan usein ja pikkupojat on joka kaupan pihalla vastassa kyselemässä juttujaan. Aluksi siitä sai jonkinlaista tyydytystä kun olit huomion keskipisteenä kaikkialla mutta vanhemmiten se lähinä rasittaa. Autossa on kyllä muitakin hienoja asioita, ja se fiilis kun ajat ferrarilla ja sinfonia alkaa...se on jotain mitä jokaisen kuuluisi saada kokea. Muistatko sun ekan kerran???se on aikalailla sitä;)
- 4x4=oikeampi nelivet
Eikä me ihmiset ollakin KUSIPÄITÄ!! pilataan keskisen ferraria. Me olemme IDIOOTTEJA KUN SOTLKETAAN TOSIEN HIENOA AUTOA!
Ajaisipa vesa kesäisin autollaan pikin maakuntaa .
Omistan punaisehko auton .- fsafaa
onkohan millainen saada kilpiin toi vesan auto? on se vain komea auto!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.3942036Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek121859Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2421367Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.781004Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel56965Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia402928Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä35777- 56759
Hyvää yötä mies
Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo70714- 63713