olen nuori aikuinen.olen huomannut että jotkut ihmiset eivät noudata lakia.olen ottanut asiakseni raportoida näistä epäkohdista,koska uskon että näin olen itse parempi ihminen.hurraa.itselläni ei ole naisystäviä koska ne kaikki on varattu.olen tosin väijynyt kavereiden naisia ja luulen että joku vielä murtuu ja silloin olen paikalla!raamattunani on asterix ja riidankylväjä
maailmassa on epäkohtia
nero eko virtanen
150
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Se vaan tuntuu niin hyvältä jos on joku josta voi ajatella että on luuseri tai huonompi kuin itse. Oma kilpi kiillottuu kun vertaa paskaan kompleksi.
Mutta nää kilven kiillottaja ei tajua että se on vain egon pönkitystä, paha olo ja tyhjyys jyllää siltikin sisällä ja koskaan ei voi verrata itseään tarpeeksi huonompiin. Täyttymys ei siis tule vartailulla vaan sen vastakohdalla. Mutta Rauma on "kansallisesti" vajonnut siihen kovan katkeruuden ja kovuuden suohon joka hukuttaa terveen itsetunnon, hyväksynnän ja sisäisen hyvinvoinnin.