Voisko joku viisas neuvoa minua ummikkoa asiassa joka vaivaa mieltäni ?
Avioerossa mies teki hänestä oikean ratkaisun ja otti ittellensä golf-osakkeen ja antoi m inulle vanhan tiey´tokoneen (jot EN osannut silloin ees käyttää ) .
Aikaa on kyllä jo kulunut vähän yli 10 vuotta , joten voinko asialle saada oikeudellista ratkaisua /oikaisua mitenkään . Asiaamme ei ole oikeusteitse vahvistettu silloin aikanaan . Vanheneeko tuollainen asia , joka on mielestäni jonkin asteinen petos ...
apuva
miu4
2
174
Vastaukset
- 286 10 Mhz 20 Mt
Tietokoneet olivat tuohon aikaan kalliimpia kuin nyt. Saattoi olla hyväkin jako kannaltasi.
- tero----------------
Yli kymmen vuoden jälkeen? Ihan varmasti on vanhentunut, niin sinun saatavasi kuin mahdollinen rikoskin.
Ja kaiken järjen mukaan kyllä asiaan littyvän harmituksenkin olisi pitänyt 10 vuodessa haihtua. Jo se todella vielä vaivaa, niin suosittelen mielenterveysdellisen avun hakemista, niin pääset tästä ikivanhasta jutusta ylitse.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291323
- 100841
- 75650
- 50567
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa11481ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40454Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m150422Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30397Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372- 25368