postin jakelu haja-asutusalueille viikonloppuisin

Mitä mieltä olette toimiiko? Eräillä kylillä tänä vuonna jäänyt 1-2 lehteä kuukaudessa tulematta, ja sama meno näyttää jatkuvan.
4233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä postintulo on hidastunu huomattavasti 2 v sitte päiväposti tuli klo 1100 mennessä nykyään vasta klo 1500-1530 täällä keskustassa, Mikähän mättää ?

Äänestä
  • Sulla mättää vuosituhannet sekasi!

    Äänestä

  • siitä se johtuu kirjoitti:

    Sulla mättää vuosituhannet sekasi!

    on niitä häiriötä yllättävän palijo

    Äänestä

lauantaisin toimii, sunnuntaisin takkuaa. Soittakaa lehdenjakelusta suoraan sinne lehteen, joka ei tule.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lukija kirjoitti:

Mitä mieltä olette toimiiko? Eräillä kylillä tänä vuonna jäänyt 1-2 lehteä kuukaudessa tulematta, ja sama meno näyttää jatkuvan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu